Wiadomości

POLSKA

Rozpoczyna się VIII edycja konkursu plastycznego "Gdy myślę misje..."
--

Rozpoczyna się VIII edycja konkursu plastycznego "Gdy myślę misje..."

Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w VIII edycji Konkursu Plastycznego „Gdy myślę misje…”. Tegoroczne hasło brzmi: „Misje czasu pandemii”.

Głównym celem Konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży faktu, że nawet w tak trudnej sytuacji jak pandemia koronawirusa, misjonarze i misjonarki dalej głoszą Ewangelię i nie opuszczają ludzi wśród których pracują. Niestrudzenie, choć często w zmienionej formie, posługują na wszystkich kontynentach świata, bo jest to misją Kościoła. Czynią to zawsze odpowiedzialnie z zachowaniem ogólnych zasad bezpieczeństwa, które mają uchronić od zarażenia ich samych oraz ludzi wśród, których pracują.

Organizatorzy pragną również uwrażliwić uczestników tegorocznego Konkursu na niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa. Chcą tym samym zaszczepić w umysłach młodych ludzi trzy podstawowe zasady które, mają uchronić człowieka od Covid–19 to jest: dystans, dezynfekcja i maseczka.

Na konkurs można zgłaszać prace plastyczne (A3, A4). Technika wykonania prac plastycznych jest dowolna.

Konkurs trwa od 1 lutego do 3 kwietnia 2021 roku.

Jeżeli obecna, niepokojąca sytuacja związana z pandemią koronawirusa ulegnie poprawie i będzie to możliwe, uroczyste ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane jest na sobotę 22 maja 2021 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie na Warmii, o czym poinformujemy na stronie internetowej 2 tygodnie przed rozstrzygnięciem konkursu.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie: www.muzeumpieniezno.pl.

gmm2021 plakat850x1200px min
Projekt: Sławomir Błażewicz