Wiadomości

POLSKA

Podsumowanie Akcji Misyjnej 2020
Zabawki zebrane w czasie Akcji Misyjnej 2020 (fot. Małgorzata Styblińska)

Podsumowanie Akcji Misyjnej 2020

Już po raz kolejny Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie, przy współpracy z Anną Machul, katechetką ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdańsku, przeprowadził akcję misyjną.

Rok temu pod hasłem „Uczniowie-Uczniom” zbieraliśmy tylko artykuły szkolne – mówi Anna Machul. - W tym roku natomiast poszerzyliśmy akcję o artykuły higieniczne, które w dobie obecnej sytuacji na świecie, są tak bardzo potrzebne.

W „Akcji Misyjnej 2020” wzięło udział około 60 różnych placówek. Wszystkie zebrane przybory szkolne i artykuły higieniczne zostaną wysłane do Togo, gdzie będą wykorzystane w szeroko pojętej działalności misyjnej.

Obecna sytuacja pandemii może prowadzić do zamknięcia się na drugiego człowieka. My jednak widzimy, że tak się nie stało i bardzo nas to cieszy, że działalność misyjna jest dla wszystkich tak ważna - mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego z Pieniężna. - Szczególnie dziękujemy wszystkim księżom i nauczycielom za trud, jaki włożyli w przygotowanie akcji w swoich placówkach. Przede wszystkim jednak dziękujemy uczniom i ich rodzicom za otwartość serca, hojność i zaangażowanie. Wiemy, że to dzięki Wam nasze działania misyjne przynoszą niesamowite efekty. Dlatego też, zachęcamy do dalszej współpracy abyśmy wspólnie tworzyli lepszy świat.

akcjamisyjna2020 paczki01 minKartony z przekazanymi darami czekają na załadunek do kontenera (fot. Wiesław Dudar SVD)

Przedmioty zebrane w czasie Akcji Misyjnej 2020 pochodzą z następujących miejscowości: Pasłęk, Ostrówek, Gorzów Wlkp., Świebodzin, Sulechów, Rzeszów, Błaszki, Gołkowice, Sosnowiec, Rybnik, Opatówek, Gdańsk, Rumia, Wieluń, Radzyń Podl., Sława, Dęblin, Borzytuchom, Busko Zdrój, Komorów, Młynary, Kartuzy, Brojce, Ruda Śl., Poznań, Szczecinek, Świnoujście, Ciechocinek, Radków, Skarszewy, Dobrzeniewo - Karczemki, Ostróda, Chwaszczyno, Bydgoszcz, Świerklany, Małdyty, Nowa Sól, Elbląg, Paczków, Opole, Mikstat, Biskupiec, Puck, Trzeboszowice. Zebrane zostały przez szkoły, grupy parafialne, strażaków, księży oraz osoby prywatne.

Obecnie przedmioty zebrane w czasie Akcji Misyjnej 2020 są segregowane i pakowane do kontenera, który zostanie wysłany do Togo wiosną 2021 roku.

akcjamisyjna2020 paczki03 minUbrania dziecięce i młodzieżowe przekazane przez osoby prywatne z Sosnowca i okolic (fot. Małgorzata Styblińska)

akcjamisyjna2020 paczki04 minMałgorzata Styblińska zaangażowała w Akcję Misyjną 2020 wiele osób z Sosnowca i okolic