Wiadomości

POLSKA

Obchody 25-lecia beatyfikacji męczenników w Pieniężnie
Wystawa poświęcona werbistom męczennikom w kościele seminaryjnym w Pieniężnie

Obchody 25-lecia beatyfikacji męczenników w Pieniężnie

12 czerwca 2024 roku był dniem szczególnym dla wszystkich werbistów, szczególnie w Polskij Prowincji. Nie tylko obchodziliśmy w nim doroczne liturgicznie wspomnienie naszych współbraci, męczenników II wojny światowej – ojców Alojzego Ligudy, Ludwika Mzyka, Stanisława Kubisty i brata Grzegorza Frąckowiaka – ale także przeżywaliśmy 25-lecie ich beatyfikacji przez papieża Jana Pawła II.

W Pieniężnie uroczystej Mszy św. w kościele seminaryjnym przewodniczył o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego, a okolicznościową homilię wygłosił o. Janusz Brzozowski SVD. Mówił w niej o wartości męczeństwa w oparciu o tekst Pawłowy z Listu do Kolosan: „raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za ciało jego, którym jest Kościół”.

W związku z jubileuszem 25-lecia beatyfikacji werbistów męczenników została przygotowana wystawa przedstawiająca ich sylwetki, życie i działalność w Zgromadzeniu Słowa Bożego, którą zakończyła śmierć męczeńska. Wystawę można obejrzeć w kościele seminaryjnym w Pieniężnie do końca września 2024 roku.

Błogosławieni Alojzy, Grzegorzu, Ludwiku i Stanisławie, módlcie się, abyśmy byli niezłomnymi świadkami Bożej prawdy i miłości! (ps)

Fotografie: Jacek Zawiszewski

25blogoslawieni pieniezno03Msza św. pod przewdonictwem o. Wiesława Dudara SVD

25blogoslawieni pieniezno03Wystawa poświęcona werbistom męczennikom w kościele seminaryjnym w Pieniężnie

25blogoslawieni pieniezno03Wystawa poświęcona werbistom męczennikom w kościele seminaryjnym w Pieniężnie