Wiadomości

POLSKA

Nowicjusze z wizytą w Ocyplu
Nowicjusze w Ocyplu. Od lewej: Andrej Rypák SVD, Danil Buko SVD i Adam Ławniczak SVD (fot. Szczepan Dąbkowski)

Nowicjusze z wizytą w Ocyplu

10 sierpnia uczestnicy 5. turnusu “Wakacji z Misjami” mogli cieszyć się odwiedzinami niezwykłych gości. Byli to trzej werbistowscy nowicjusze z Chludowa, którzy spędzili w Ocyplu kilka godzin.

Andrej ze Słowacji, Adam z Polski i Danil z Białorusi pod koniec codziennej Mszy św. podzielili się historią swojego powołania. Poprosili przy tym o modlitwę w swojej intencji oraz by Bóg powołał wielu młodych do służby w Kościele.

Każdego dnia dzieci i młodzież uczestniczący w turnusach “Wakacji z Misjami” modlą się o dar powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Od teraz będą otaczać modlitwą trzech werbistowskich nowicjuszy.

Wizyta w Ocyplu nie mogła się obyć bez krótkiego spotkania nowicjuszy w gronie Rodziny Arnoldowej z werbistą, o. Wiesławem Dudarem SVD, oraz z siostrami misyjnymi, s. Danutą Piasecką SSpS, s. Gabrielą Tacicą SSpS i s. Rafaelą Woźnicą SSpS. W spotkaniu uczestniczył także ks. Mateusz Pstrągowski, kapłan archidiecezji warmińskiej biorący udział w 5. turnusie “Wakacji z Misjami”.

Fot. Szczepan Dąbkowski

O. Wiesław Dudar SVD (z prawej) i ks. Mateusz Pstrągowski podczas Mszy św. w Ocyplu