Wiadomości

POLSKA

“Exodus” na zakończenie turnusu “Wakacji z Misjami”
Fot. Wiesław Dudar SVD

“Exodus” na zakończenie turnusu “Wakacji z Misjami”

4. turnus „Wakacji z misjami” to czas teatralnych wyzwań. Młodzi ludzie, biorący udział w wakacyjnym wypoczynku w Ocyplu, mieli okazję nie tylko uczestniczyć w codziennej Eucharystii i spotkaniach formacyjnych oraz spędzać czas z rówieśnikami podczas rozmaitych zabaw, rozmów o misjach, ale mogli także rozwijać swoje talenty pod okiem wyjątkowych instruktorów.

Warsztaty teatralne prowadzili Mariusz Kozubek, Piotr Solorz oraz Sara Solorz - artyści teatralni, autorzy wielu przedsięwzięć z dziedziny sztuki, realizowanych w duchu wartości chrześcijańskich.

Podczas zajęć teatralnych młodzież poznała podstawowe zasady gry aktorskiej, emisji głosu czy ruchu scenicznego. Ćwiczenia teatralne, wokalne i taneczne były pretekstem do zgłębienia biblijnych historii. Uczestnicy, dzięki artystycznym działaniom, zmierzyli się z wybranymi fragmentami Księgi Wyjścia. I to właśnie Exodus stał się tematem finałowego spektaklu.

wzm turnus4 69Fot. Wiesław Dudar SVD

Sztuka została rozegrana w pięknych okolicznościach przyrody. W przedstawieniu wzięło udział kilkudziesięciu uzdolnionych uczestników 4. turnusu “Wakacji z Misjami”. Każdy z nich, dzięki swojej wrażliwości i ciężkiej pracy, wniósł do opowieści prawdziwe bogactwo. A odbiorcami tego niepowtarzalnego spektaklu były ich rodziny, goście ośrodka i turyści. Widzowie nie kryli dumy i zachwytu, a młodzi aktorzy wielkiej radości. To był czas bezcennych duchowych przeżyć, pogłębiania wiary, rozwijania talentów i obcowania ze wspaniałymi ludźmi.

Turnus zakończył się 7 sierpnia 2023 r.

Za rok, podczas wakacji, ośrodek misjonarzy werbistów w Ocyplu podczas Warsztatów Teatralno-Muzyczno-Tanecznych stanie  się znowu niezwykłą i wielką sceną, na której uczestnicy „Wakacji z Misjami” wystawią z aktorami Krakowskiego Teatru Biblijnego kolejną sztukę, która na nowo pozwoli spojrzeć na to, co najważniejsze, niezmienne i wieczne.

wzm turnus4 69Fot. Wiesław Dudar SVD

globe element95px ver1Więcej fotografiii