Wiadomości

POLSKA

Spotkania Rejonowe Przyjaciół Misji - wiosna 2024
O. Yulis Dua SVD podczas spotkania w Bielsku-Białej w 2023 roku (fot. Wiesław Dudar SVD)

Spotkania Rejonowe Przyjaciół Misji - wiosna 2024

Poznaliśmy terminy wiosennej tury Spotkań Rejonowych Przyjaciół Misji organizowanych przez Referat Misyjny w Pieniężnie. Spotkania odbędą się w Olsztynie, Gdyni, Elblągu, Bielsku-Białej i Wrocławiu.

W trakcie spotkań przewidziano m. in. różaniec misyjny, projekcję filmu o posłudze misyjnej sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji, spotkanie z misjonarzem, Mszę świętą. Będzie także okazja do nabycia literatury religijnej i misyjnej oraz różańców i filmów misyjnych.

Tradycyjnie na spotkanie można przynieść przedmioty zbierane w ramach werbistowskich akcji misyjnych, w tym m. in. środki czystości i higieny osobistej, materiały opatrunkowe, stare i niepotrzebne telefony komórkowe, prześcieradła, koce i ręczniki, niepotrzebne klucze, nieużywane medaliki, krzyżyki i różańce.

- W czasie naszych spotkań w szczególny sposób będziemy modlić się za misjonarzy i misjonarki, o nowe i dobre powołania misyjne, szczególnie do zgromadzeń założonych przez św. o. Arnolda Janssena oraz o pokój na Ukrainie - mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie.

Spotkania wiosenne odbędą się w tradycyjnych miejscach, znanych werbistowskim Przyjaciołom Misji z poprzednich lat. Serdecznie zapraszamy!

globe element95px ver1Więcej informacji