Wiadomości

POLSKA

Spotkania Rejonowe Przyjaciół Misji - wiosna 2023
Jedno ze Spotkań Rejonowych w Bielsku-Białej (fot. Grzegorz Grzesik)

Spotkania Rejonowe Przyjaciół Misji - wiosna 2023

Znamy już terminy wiosennych Spotkań Rejonowych Przyjaciół Misji organizowanych przez werbistowski Referat Misyjny z Pieniężna. Odbędą się one w Elblągu, Olsztynie, Gdyni, Bielsku-Białej i Wrocławiu.

Wydarzenia te są doskonałą okazją do spotkania świeckich współpracowników misyjnych werbistów ze sobą i z misjonarzami oraz zapoznania się z aktualnie prowadzonymi akcjami misyjnymi.

Oto terminy i miejsca najbliższych spotkań:

  • Elbląg – 25 lutego 2023
  • Olsztyn – 4 marca 2023
  • Gdynia – 11 marca 2023
  • Bielsko-Biała – 25 marca 2023
  • Wrocław - 6 maja 2023

W programie każdego spotkania przewidziano modlitwę i Eucharystię, film misyjny, wymianę doświadczeń i informacji o prowadzonych akcjach misyjnych. Jest też okazja do rozmowy z misjonarzem lub misjonarką i posłuchania realiach ich codziennego życia. Można również nabyć literaturę religijną i misyjną, filmy misyjne czy dewocjonalia, a także przynieść przedmioty zbierane przez Referat Misyjny w Pieniężnie różnorakich akcji pomocy.

Spotkania Rejonowe Przyjaciół Misji organizowane są raz w roku w poszczególnych regionach Polski. Są bardzo istotnym elementem budowania stałego zaangażowania na rzecz misji. Dla werbistów zawsze było i jest istotne, by wokół idei misyjnej budować grono świeckich współpracowników, którzy wspierają misjonarzy nie tylko ofiarą materialną, ale przede wszystkim otaczają ich opieką modlitewną. Dlatego osoby zaangażowane w pomoc misjonarzom powinny mieć stały kontakt z tymi, których wspierają.

Jesienią 2023 roku werbistowscy Przyjaciele Misji spotkają się w Koluszkach, Rzeszowie i Szczecinie.

Więcej informacjiglobe element95px ver1