Wiadomości

POLSKA

Wakacje z Misjami po raz 37.
Logo Wakacji z Misjami 2024 (projekt: Sławomir Błażewicz)

Wakacje z Misjami po raz 37.

W tym roku werbistowska akcja “Wakacje z Misjami” odbędzie się już po raz 37. Przebiegać będzie pod hasłem “Drzewo życia”. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali pięć 10-dniowych turnusów dla dzieci i młodzieży, w tym turnus z warsztatami tanecznymi oraz turnus z warsztatami teatralno-muzyczno-tanecznymi.

Warsztaty taneczne poprowadzi szkoła tańca “BAILA dance studio” z Gdańska, zaś warsztaty teatralno-muzyczno-taneczne aktorzy Krakowskiego Teatru Biblijnego.

“Wakacje z Misjami” organizowane są przez Referat Misyjny w Pieniężnie. Od 1998 roku odbywają się w Misyjnym Centrum Rekolekcyjno–Formacyjnym w Ocyplu. To najstarsza tego typu akcja w Polsce.

- W ciągu tych wszystkich lat przez Ocypel, a wcześniej inne miejsca organizacji “Wakacji z Misjami”, przewinęły się tysiące dzieci i młodzieży z kraju i zagranicy. Dzięki temu udało nam się dotrzeć z ideą misyjną do bardzo wielu ludzi i dziś widzimy tego owoce - mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie. - Wiele osób, które uczestniczyły w turnusach w młodości, dziś przyjeżdza jako opiekunowie lub przysyła do nas swoje dzieci. Cieszymy się, że w ten sposób możemy nie tylko informować o pracy misjonarzy i misjonarek, ale też realnie ich wspierać modlitwą i ofiarą.

W 2023 roku w pięciu 10-dniowych turnusach wzięło udział 430 osób z całej Polski oraz z Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Cypru i Luksemburga.

Więcej informacji o tegorocznej edycji i formularze zgłoszeniaglobe element95px ver1

wzm2024 plakat850px