Wiadomości

POLSKA

Rozpoczęła się V edycja akcji “Uczniowie - uczniom”

Rozpoczęła się V edycja akcji “Uczniowie - uczniom”

1 października rozpoczęła się V edycja akcji "Uczniowie-uczniom", podczas której zbierane są przybory szkolne dla dzieci w Afryce. W tym roku wspieramy szkoły i placówki misyjne w Togo i Beninie. Akcja organizowana jest przez werbistowski Referat Misyjny w Pieniężnie.

- Co roku jesteśmy świadkami niesamowitych efektów naszych wspólnych działań - mówi Anna Machul, katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdańsku, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji. - Uczniowie chętnie się dzielą nowymi przyborami szkolnymi z innymi, w tym przypadku z uczniami z Afryki. Uczymy się w ten sposób ofiarności i otwartości na drugiego człowieka, poznajemy potrzeby innych i wychodzimy im naprzeciw. To niezwykle ważne, aby nasi uczniowie kierowali się takimi postawami w życiu codziennym.

Do włączenia się w akcję zapraszamy szkoły, parafie i osoby prywatne. Z relacji naszych misjonarzy wiemy, że potrzeby są wciąż wielkie, a nasze wsparcie pomaga młodym ludziom w ich rozwoju i w edukacji.

Akcja “Uczniowie - uczniom” trwa do końca stycznia 2024 roku.

Więcej przydatnych informacji można znaleźć na stronie Referatu Misyjnego w Pieniężnie - zob. https://pomocmisjom.werbisci.pl/?page_id=10906

uczniowie uczniom2023 850px>> Pobierz plakat w pełnej rozdzielczości <<