Wiadomości

POLSKA

"Dzieci z Lamahora" w Knurowie
Fot. Bartosz Błażejak

"Dzieci z Lamahora" w Knurowie

W dniach 1-10 kwietnia 2022 roku w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Knurowie - Szczygłowicach w archidiecezji katowickiej zorganizowano wystawę misyjną zatytułowaną "Dzieci z Lamahora”, przedstawiającą codzienne życie dzieci w jednym z indonezyjskich sierocińców.

W tym samym czasie werbiści z Rybnika - o. Marek Adamczyk SVD, o. Heribertus Wea SVD oraz o. Yulius Dua SVD - prowadzili dla parafii i uczniów szkoły podstawowej rekolekcje wielkopostne. Parafianie żywo interesowali się wystawą oraz postanowili włączyć się w pomoc misjom. Dlatego zorganizowano zbiórkę telefonów komórkowych, różańców, medalików, łańcuszków oraz instrumentów muzycznych, które są zbierane przez werbistowski Referat Misyjny w Pieniężnie w ramach różnych akcji misyjnych.

- Dziękujemy Ojcom Werbistom za stałą współpracę w dziele budzenia świadomości misyjnej w naszej parafii przez skierowane Słowo Boże oraz możliwość zobaczenia tej niezwykłej wystawy misyjnej - mówi ks. Grzegorz Kwiecień, wikariusz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Knurowie - Szczygłowicach

Wystawa "Dzieci z Lamahora” pochodzi ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie. Autorem przedstawionych na niej fotografii jest o. Andrzej Danilewicz SVD.

dzlamahora knurow02Wystawa w Knurowie - Szczygłowicach (fot: ks. Grzegorz Kwiecień)