Wiadomości

POLSKA

O ojcu Żelazku na Szewskiej w Poznaniu
Fot. Paweł Wodzień SVD

O ojcu Żelazku na Szewskiej w Poznaniu

29 stycznia w cyklu „Misja na Szewskiej” w Poznaniu odbyło się spotkanie z o. Franciszkiem Bąkiem SVD z Chludowa, który przedstawił życie i pracę o. Mariana Żelazka SVD. Spotkanie zorganizowane zostało z okazji 102. rocznicy urodzin misjonarza trędowatych w indyjskim mieście Puri.

W ramach spotkania uczestnicy obejrzeli film „Siewca nadziei” w reżyserii Andrzeja Biernackiego, opowiadającego historię życia o. Mariana, a następnie wysłuchali prelekcji pt. „Ojciec trędowatych. Sługa Boży o. Marian Żelazek SVD”.

Po skończonym wykładzie o. Franciszek Bąk SVD odpowiadał na pytania dotyczące pracy o. Mariana, jak i przebiegu jego procesu beatyfikacyjnego. Uczestnicy mogli także zakupić DVD z filmem 'Siewca nadziei” jak i wydaną niedawno przez chludowskich werbistów książkę „Człowiek dla wszystkich. O. Marian Żelazek od A do Ż”.

O. Franciszek Bąk SVD jest mistrzem nowicjatu Polskiej Prowincji SVD oraz notariuszem w pomocniczym procesie beatyfikacyjnym (tzw. procesie rogatoryjnym), który w Archidiecezji Poznańskiej rozpoczął się 8 grudnia 2019 roku.

„Misja na Szewskiej” to cykliczne spotkania organizowane w siedzibie Biura Regionalnego Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) przy ul. Szewskiej 18 w Poznaniu. (adm)

Tekst za: chludowo.werbisci.pl

Fot. Paweł Wodzień SVD