Wiadomości

POLSKA

Spotkanie Przyjaciół Misji w Koluszkach
Fot. Wiesław Dudar SVD

Spotkanie Przyjaciół Misji w Koluszkach

Modlitwa różańcowa, Msza św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji misji, nowych powołań i  pokoju na Ukrainie – w ten sposób „szturmowali” niebo uczestnicy Spotkania Rejonowego Przyjaciół Misji w Koluszkach. Odbyło się ono 27 sierpnia 2022 r. w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej dzięki ogromnej życzliwości i otwartości tamtejszego proboszcza, ks. Grzegorza Świtalskiego.

Gościem specjalnym spotkania był tym razem o. Marcin Domański SVD, który od 4 lat pracuje w Boliwii. Obecnie posługuje w parafii Matki Bożej Anielskiej w El Alto. Dzięki odpowiednio przygotowanym slajdom zabrał zebranych do kraju swojej misyjnej pracy przybliżając samą Boliwię, specyfikę tamtejszego Kościoła i zaangażowanie werbistów na różnych polach pracy misyjnej. Opowiedział też o swojej parafii, o swoich misjonarskich troskach, radościach i wyzwaniach. Podziękował przy tym Dobrodziejom za dar ciągłej modlitwy za misje oraz za pomoc materialną, bez której praca misyjna byłaby bardzo trudna.

Spotkanie zakończyło się agapą podczas, której o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie podziękował zebranym za przybycie, złożone dary na misje oraz za trwającą od dziesiątków lat regularną modlitwę jaka zanoszona jest z  Koluszek w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

Organizatorem Spotkań Rejonowych Przyjaciół Misji jest Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie. (wd)

Spotkanie Rejonowe w Koluszkach 2022

Spotkanie Rejonowe w Koluszkach 2022

Fot. Wiesław Dudar SVD