Wiadomości

POLSKA

Obrazy Jezusa Miłosiernego dla Boliwii i Togo
Fot. Jan Glinka SVD

Obrazy Jezusa Miłosiernego dla Boliwii i Togo

W Niedzielę Misyjną, 22 października 2023 r., podczas Mszy św. w intencji misji, misjonarzy, nowych powołań misyjnych oraz pokoju na świecie, poświęcono w Pieniężnie dwa duże obrazy Jezusa Miłosiernego. Niebawem wysłane zostaną do werbistowskich parafii w Boliwii i Togo. Poświęcenia dokonał o. Czesław Brzezicki SVD, długoletni misjonarz w Papui Nowej Gwinei.

Pierwszy z poświęconych obrazów trafi do parafii San Miguel de Velasco (św.  Michała) w diecezji San Ignacio de Velasco w Boliwii, gdzie pracuje o. Marcin Domański SVD. Parafię zamieszkuje 12 tys. wiernych, w jej skład wchodzi ponad 50 wiosek, z których najdalsza oddalona jest od kościoła parafialnego o ok. 120 km.

Drugi obraz przeznaczony jest do parafii św. Franciszka z Asyżu w Sokode Akamade w diecezji Sokode w Togo. Posługuje tam o. Karolus Emi SVD, werbista z Indonezji. Parafia liczy około 1,5 tys. wiernych i katechumenów.

- Obrazy są kolejnym darem pani Marii Szostak, która pragnie aby Jezus Miłosierny był czczony i kochany przez wszystkie ludy i narody. Za pośrednictwem Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie pani Maria przekazała już ponad sto podobnych malowideł, które trafiły na wszystkie kontynenty - mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie. - Dziś  kolejne dwa, omodlone i poświęcone w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie, za niedługi już czas dotrą do miejsc swego przeznaczenia. Tam będą przypominać, że ratunkiem dla człowieka i świata jest Boże Miłosierdzie. (adm)

Fotografie: Jan Glinka SVD

obrazy pno102023 01

obrazy pno102023 01