Wiadomości

POLSKA

Obraz Jezusa Miłosiernego dla Ukrainy
Fot. Filip Smoliński SVD

Obraz Jezusa Miłosiernego dla Ukrainy

29 maja 2022 r., w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie, został poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego, który trafi na Ukrainę, do budowanego przez ks. Stanisława Szulaka kościoła pod wezwaniem św. Józefa we wsi Krasny w Obwodzie Winnickim w diecezji Kamieniecko-Podolskiej.

Aktu poświęcenia dokonał o. Tomasz Bujarski SVD, prefekt werbistowskiego seminarium w Pieniężnie.

Po Mszy św. zebrani odmówili przed poświęconym obrazem Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju na Ukrainie oraz za wszystkich, którzy ofiarnie pomagają naszym wschodnim sąsiadom przetrwać ten trudny czas na Ukrainie i w Polsce.

- Cieszymy się, że poza materialnym wsparciem nie brakuje wsparcia duchowego, które jest tak samo ważne dla cierpiącej i walczącej Ukrainy - mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie. - Niech Jezus Miłosierny błogosławi walczącej Ukrainie a w serca jej mieszkańców wleje nadzieję na rychły pokój.

To kolejny z wielkiej liczby podarowanych przez panią Marię Szostak z Warszawy obrazów. Do tej pory przekazała ona ponad 120 różnej wielkości obrazów Jezusa Miłosiernego, które znajdują się w kościołach i kaplicach na wszystkich kontynentach. Wiele z nich, poprzez zaangażowanie Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie, trafiło do werbistowskich parafii misyjnych w Togo, Ghanie, Angoli, Demokratycznej Republice Konga, Indonezji, Papui Nowej Gwinei, Boliwii, Brazylii, Argentynie, Kolumbii, Kostaryce, Nikaragui, Panamie, Rosji. (adm)

obraz ua01O. Tomasz Bujarski SVD podczas poświęcenia obrazu (fot. Filip Smoliński SVD)