Wiadomości

POLSKA

Obraz Jezusa Miłosiernego dla Nowej Uszycy w Ukrainie
Fot. Wiesław Dudar SVD

Obraz Jezusa Miłosiernego dla Nowej Uszycy w Ukrainie

15 stycznia 2023 roku, w święto św. Arnolda Janssena SVD, założyciela trzech zgromadzeń misyjnych, w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie został poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego. Trafi on do parafii Przemienienia Pańskiego w Nowej Uszycy w diecezji kamieniecko-podolskiej w Ukrainie, gdzie od 1997 r. roku posługują werbiści. Obecnie pracuje tam o. Józef Gwóźdź SVD, który zastąpił zmarłego na wskutek wypadku samochodowego o. Jerzego Czarneckiego SVD.

Aktu poświęcenia dokonał o. Czesław Brzezicki SVD, wieloletni misjonarz w Papui Nowej Gwinei. Krótką historię obrazu i jego przeznaczenie przedstawił o. Wiesław Dudar SVD. Po liturgii zebrani odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego prosząc o potrzebne łaski dla mieszkańców Nowej Uszycy oraz o dar pokoju dla umęczonej Ukrainy.

Obraz został podarowany przez panią Marię Szostak, która od lat zdobywa środki, fundując i rozsyłając wizerunki Jezusa Miłosiernego do wielu krajów świata. Często podkreśla, że pragnie, aby Jezus Miłosierny był znany i kochany na całym świecie, a Jego miłosierdzie docierało do każdego człowieka. Jak podkreśla, misjonarze werbiści mają w tym dziele wielki wkład, za co jest szczerze wdzięczna. Przez pośrednictwo Referatu Misyjnego w Pieniężnie obrazy te docierają do odległych miejsc, gdzie pracują misjonarze werbiści.

Już 16 stycznia nowopoświęcony obraz Jezusa Miłosiernego opuścił Pieniężno, aby jak najprędzej dotrzeć do Nowej Uszycy, która stanie się kolejnym miejscem na mapie świata skąd będzie promieniowało Boże Miłosierdzie.

Jezu Miłosierny pociesz, umocnij i obdarz pokojem Ukrainę i jej mieszkańców!

Fotografie: Wiesław Dudar SVD