Wiadomości

POLSKA

Kolejne obrazy Jezusa Miłosiernego dla misji
Fot. Issac Kwame Anim-Addo SVD

Kolejne obrazy Jezusa Miłosiernego dla misji

19 kwietnia 2020 roku, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie zostały poświęcone dwa obrazy Jezusa Miłosiernego. Aktu poświęcenia pod koniec Mszy świętej dokonał diakon Maciej Szumilak SVD.

Obrazy są darem Marii Szostak z Siedlec, która w ten sposób od lat pragnie szerzyć kult Bożego Miłosierdzia. Do tej pory artystka przekazała do innych krajów ponad 110 obrazów Jezusa Miłosiernego. W tej liczbie jest kilkadziesiąt dużych wizerunków Jezusa Miłosiernego, które za pośrednictwem polskich werbistów trafiły do różnych wspólnot katolickich na wszystkich kontynentach. Znajdują się one w katedrach, kościołach parafialnych, a także kościołach lub kaplicach filialnych. Wszędzie są dla wiernych widocznym znakiem Bożego Miłosierdzia i zachętą do bezwarunkowego zaufaniu Bogu.

Obraz z napisem „Jezu ufam Tobie” w języku hiszpańskim trafi do parafii Matki Bożej Anielskiej w El Alto na Altiplano w Boliwii, gdzie posługuje o. Marcin Domański SVD. Drugi, z napisem w języku angielskim, oczekiwany jest w Papui Nowej Gwinei, w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Archidiecezji Mount Hagen, gdzie posługuje o. Andrzej Fałat SVD.

Kolejny już raz, dzięki Dobrodziejom misji i werbistom, z Pieniężna idzie w świat przesłanie o Bożym Miłosierdziu. I chociaż z powodu pandemii koronawirusa w kościele była ograniczona ilość wiernych, nie zmienia to faktu, że Boże Miłosierdzie jest mocniejsze od wszelkich ograniczeń i barier. Niesione z miłością na krańce świata powoli i skutecznie przemienia ludzkie serca. Jest naszą radością, że mają też w tym swój udział werbiści.

Tego też dania z Domu Misyjnego św. Wojciecha w Pieniężnie w szczególny sposób płynęła ku niebu Koronka do Bożego Miłosierdzia. Werbiści z Pieniężna modlili się za zarażonych koronawirusem o łaskę zdrowia za pomagających im lekarzom i pielęgniarkom. Polecali wszystkie służby i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób angażują się walce z pandemią i pomocą potrzebującym. Prosili o radość wieczną dla zmarłych na wskutek epidemii. Otaczali też modlitwą misjonarzy i ludzi wśród, których posługują oraz Dobrodziejów Misji i ich rodziny.

o. Wiesław Dudar SVD

Fot. Issac Kwame Anim-Addo SVD

globe element95px ver1

Więcej fotografii