Wiadomości

POLSKA

Zakończyły się jesienne Spotkania Rejonowe Przyjaciół Misji
Br. Krzysztof Walendowski SVD podczas spotkania w Koluszkach (fot. Wiesław Dudar SVD)

Zakończyły się jesienne Spotkania Rejonowe Przyjaciół Misji

Dobiegła końca jesienna seria werbistowskich Spotkań Rejonowych Przyjaciół Misji. Odbyły się one w Szczecinie, Koluszkach i Rzeszowie. Gościem specjalnym jesiennej serii spotkań był br. Krzysztof Walendowski SVD, misjonarz z Boliwii, który przybliżył zebranym pracę werbistów oraz kulturę, tradycję i problemy, jakim musi stawić czoła Kościół w tym kraju. W Rzeszowie pojawił się dodatkowo o. Zdzisław Grad SVD, misjonarz z Madagaskaru, zaś uczestników pozdrowił telefonicznie bp Kazimierz Górny, biskup senior diecezji rzeszowskiej.

Dobiegła końca jesienna seria werbistowskich Spotkań Rejonowych Przyjaciół Misji. Odbyły się one w Szczecinie, Koluszkach i Rzeszowie. 

Tradycyjnie uczestnicy spotkań, podczas Mszy świętej, modlitwy różańcowej i Koronki do Bożego Miłosierdzia, modlili się za misjonarzy, o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, szczególnie do zgromadzeń misyjnych założonych przez św. o. Arnolda Janssena, oraz o pokój na Ukrainie.

Gościem specjalnym jesiennej serii spotkań był br. Krzysztof Walendowski SVD, misjonarz z Boliwii, który przybliżył zebranym pracę werbistów oraz kulturę, tradycję i problemy, jakim musi stawić czoła Kościół w tym kraju.

W Rzeszowie pojawił się dodatkowo o. Zdzisław Grad SVD, misjonarz z Madagaskaru. Podziękował za każdy przejaw życzliwości i wsparcie materialne okazywane misjonarzom przez Przyjaciół Misji. Uczestników pozdrowił telefonicznie bp Kazimierz Górny, biskup senior diecezji rzeszowskiej. Zachęcił wszystkich do dalszej współpracy z werbistami i podkreślił, że bez zaangażowania misyjnego Kościół nie będzie się rozwijał i nie będzie w pełni wypełniał swojej misji.

srpm2023 szczecin04Spotkanie w Szczecinie (fot. Wiesław Dudar SVD)

W czasie wszystkich spotkań o. Wiesław Dudar SVD, Dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężna, podzieli się z uczestnikami wiadomościami na  temat zrealizowanych w ostatnim czasie projektów misyjnych, szczególnie projektu „Woda dla Afryki”. Przedstawił także plany Referatu na przyszłość oraz podziękował za dotychczasowe wsparcie działa misyjnego ofiarą i modlitwą.

Tradycyjnie uczestnicy spotkań mogli zaopatrzyć się w materiały misyjne, złożyć ofiarę pieniężna oraz zostawić przedmioty przyniesione w ramach prowadzonych akcji misyjnych “Klucz do nieba”, “Komórka na misje”, “Każdy znaczek wspiera misje”, “Otwarte serce”, “Misyjny opatrunek”, “Środki czystości i higieny osobistej”. Wszystkie przyniesione rzeczy odbierała i skrzętnie zapisywała s. Danuta Piasecka SSpS, która od wielu lat pracuje w Referacie Misyjnym w Pieniężnie.

Spotkanie w Szczecinie odbyło się 2 września w klasztorze Księży Pallotynów, w Koluszkach 9 września w Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej, zaś w Rzeszowie 16 września w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Organizatorzy serdecznie dziękują gospodarzom miejsc za życzliwość i płynącą z głębi serca pomoc w przygotowaniu tych spotkań.

Organizatorem spotkań jest Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie.

srpm2023 szczecin04Spotkanie w Rzeszowie (fot. Wiesław Dudar SVD)

globe element95px ver1Więcej fotografii