Materiały video/audio

Obejrzyj i posłuchaj

Image

Nikt nam nie zabroni błogosławić ludzi

O. Adam Klinikowski SVD wyjechał do Argentyny jeszcze jako kleryk na praktykę misyjną. Po święceniach kapłańskich tam wrócił i pracuje nieprzerwanie od 1996 roku. W niezwykle ciekawej i żywej rozmowie opowiada między innymi o posłudze wśród par żyjących w związkach niesakramentalnych, o mądrej pomocy potrzebującym, o piekarni, która została przerobiona na kościół i o tym, w jaki sposób piłka nożna wpływa na prowadzenie duszpasterstwa.

Image
Dokument o św. Józefie Freinademetzu

Dokument o św. Józefie Freinademetzu

Od 1 lutego dostępna jest polska wersja językowa dokumentu “Misja Józefa Freinademetza” opowiadającego o misyjnej drodze pierwszego werbistowskiego misjonarza, apostoła Południowego Szantungu w Chinach. Film w reżyserii Antona Deutschmanna został wyprodukowany przez Steyl Medien w 2021 roku. Dotychczas ukazał się w wersji niemieckiej, angielskiej i hiszpańskiej.

Dokument prowadzi widzów przez poszczególne etapy życia św. Józefa Freinademetza od rodzinnego Oies, przez Steyl, kilkuletni pobyt w Hongkongu i wreszcie pracę w Południowym Szantungu. Pokazuje też radykalną przemianę w podejściu do Chińczyków, jaka zaszła w misjonarzu na przestrzeni lat. Niewątpliwym atutem filmu jest szerokie ukazanie tła kulturowego i politycznego ówczesnych Chin.

Niezwykle cenne są komentarze dr Barbary Hoster, sinologa z Instytutu Monumenta Serica, o. Leopolda Leeba SVD, profesora na Uniwersytecie w Pekinie i br. Friedberta Ewertza SVD, misjonarza w Chinach. Pozwalają one zrozumieć ducha XIX-wiecznych misjonarzy i zobaczyć posługiwanie św. Józefa i innych werbistów pracujących w Państwie Środka na przełomie wieków w kontekście ważnych wydarzeń na arenie międzynarodowej.

Dokument “Misja Józefa Freinademetza” można obejrzeć na kanale YouTube pod adresem https://youtu.be/rqbtdZx2Fmk.

Steyl Medien działa na rynku medialnym od 60 lat produkując materiały edukacyjne, filmy wizerunkowe, animacje i reportaże.

Kadr z filmu "Misja Józefa Freinademetza" (reż. Anton Deutschmann; prod. Steyl Medien)


Więcej materiałów video można obejrzeć na naszym kanale w serwisie yt logo rgb light300px