Wiadomości

ŚWIAT MISYJNY

Dary z Polski dla Togo już rozdzielone
Obrazy Jezusa Miłosiernego w jednej z togijskich parafii (fot. archiwum Mariana Schwarka SVD)

Dary z Polski dla Togo już rozdzielone

Dziesiątki kartonów z materiałami okulistycznymi i aparatami do okulistyki, kartony z materiałami opatrunkowymi, łóżka składane, mydło i szczoteczki do zębów z pastą, żele pod prysznic i szampony, proszki i płyny do prania i zmywania, prześcieradła, ręczniki, odzież letnia, figury Chrystusa i Matki Bożej, obrazy Jezusa Miłosiernego i Madonny, figury świętych, naczynia i szaty liturgiczne oraz alby i komże dla ministrantów, kartony z różańcami, medalikami, krzyżykami oraz różnymi dewocjonaliami, rowery i wiele innych rzeczy znalazło się w kontenerze wysłanym z Polski na początku lipca 2021 roku. Do Kpalime w południowo-zachodnim Togo dotarł 1 sierpnia.

- Kontener rozładowano w ciągu dwóch godzin. Wszystkie nasze magazyny zostały wypełnione do ostatniego miejsca - pisze z Togo o. Marian Schwark SVD. - Zaraz po powrocie z urlopu rozpocząłem podział tych darów. Po dwóch tygodniach pozostał tylko pusty kontener.

Jak wyjaśnia misjonarz, niebawem kontener będzie przerobiony na jadalnię dla personelu nowego ośrodka zdrowia w Nyive prowadzonego przez Siostry Służebnice Ducha Świętego. Zostanie ustawiony na specjalnym fundamencie, przykryty dachem, a w ścianach zostaną wycięte okna. Z kontenera, który stał pusty od ubiegłego roku, siostry chcą zrobić mały sklepik.

- Za otrzymane dary składam serdeczne “Bóg zapłać”. W moich modlitwach nie zapominam o Dobrodziejach Misji, różnych parafiach i szkołach w Polsce oraz Fundacji Redemptoris Missio z Poznania - dodaje o. Schwark. - Mam nadzieję, że na następny kontener nie trzeba będzie długo czekać, gdyż potrzeby są nadal wielkie.

Akcję zbiórki przedmiotów oraz wysyłkę kontenerów dla misjonarzy każdorazowo koordynuje Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie. W ciągu ostatnich 10 lat wysłano z Polski do Togo 8 kontenerów. (Adm)

logo nowe blue50pxWięcej fotografii

Przedmioty liturgiczne z Polski w jednej z togijskich parafii (fot. archiwum Marian Schwark SVD)