Wiadomości

POLSKA

Poświęcenie obrazów Jezusa Miłosiernego w Ocyplu
Fot. Dawid Kowalik

Poświęcenie obrazów Jezusa Miłosiernego w Ocyplu

Piątek jest wyjątkowy w czasie każdego turnusu “Wakacji z Misjami” w Ocyplu. Tego dnia uczestnicy biorą udział w Drodze Krzyżowej w intencji ich rówieśników z krajów misyjnych. Przez całe nabożeństwo niosą własnoręcznie wykonane krzyże i krzyżyki lub małe kamienie symbolizujące grzechy, które na końcu są składane u stóp krzyża na placu apelowym. Jest również krótka adoracja Najświętszego Sakramentu w ocyplowej “stodole”, podczas której można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.  

W piątek, 4 sierpnia, podczas trwającego 4. turnusu „Wakacje z Misjami”, na zakończenie Mszy świętej, o. Eric Hounake SVD z Togo, dyrektor Werbistowskiego Centrum Migranta  Fu Shenfu w Warszawie i współprowadzący turnus poświęcił cztery obrazy Jezusa Miłosiernego, które podarował jeden z Dobrodziejów misji. Obrazy zostaną przesłane do Demokratycznej Republiki Konga, Ghany i Beninu.

Uczestnicy mocno przeżyli to wydarzenie. Fakt, że omodlone przez nich i poświęcone przez o. Erica obrazy już w niedługim czasie dotrą do kilku krajów Afryki sprawił, że jeszcze mocniej poczuli się odpowiedzialni za misje, a szczególnie nowe powołania misyjne oraz dzieci i młodzież w krajach misyjnych.

Już kolejny raz z Centrum Rekolekcyjno-Formacyjnego Księży Werbistów w Ocypla z wysyłane są obrazy Jezusa Miłosiernego, naczynia i paramenty liturgiczne do miejsc, gdzie werbiści głoszą Ewangelię. (adm)

wzm turnus4 48Fot. Dawid Kowalik

globe element95px ver1Więcej fotografii