Wiadomości

POLSKA

Dzieci pierwszokomunijne pomagają misjom
Ks. Tomasz Wilga (z prawej) i o. Wiesław Dudar SVD z dziećmi podczas homilii (fot. ks. Tomasz Kurek)

Dzieci pierwszokomunijne pomagają misjom

9 czerwca 2022 r. w Parafii Wniebowzięcia NMP w Śniadowie w diecezji łomżyńskiej w ramach Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny modliły się w intencji misji i dzieci z krajów misyjnych. Szczególnie pamiętano o dzieciach i ich rodzicach z Parafii Matki Boskiej Anielskiej w El Alto w Boliwii oraz posługującym tam o. Marcinie Domańskim SVD.

Zebrani modlili się również o pokój na Ukrainie. Dzieci złożyły dar serca w postaci ofiary pieniężnej, dzieląc się w ten sposób z dziećmi z boliwijskiej parafii o. Domańskiego.

Na zaproszenie ks. Tomasza Wilgi, proboszcza śniadowskiej parafii, na spotkanie przybył o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie. Podczas homilii wyraził wdzięczność zebranym za troskę jaką okazują dziełu misyjnemu. Ogromna w tym zasługa ks. proboszcza i ks. Tomasza Kurka, wikariusza śniadowskiej parafii oraz katechetów.

Miłym akcentem drugiej części homilii było wideo przesłane przez o. Marcina z Boliwii, w którym pogratulował dzieciom, że już w pełni mogą uczestniczyć we Mszy świętej i zachęcał, aby regularnie przychodziły z najbliższymi na niedzielną Eucharystię. Podzielił się także informacją, że w jego parafii do Pierwszej Komunii Świętej już niedługo przystąpi około setka dzieci.

W miejscu, gdzie pracuje o. Marcin, ludzie nie mają ogrzewania i w zimie, w nocy i nad ranem, temperatura w domach spada do około 7oC. Dzieciom jest zimno, dlatego wielkim pragnieniem o. Marcina jest, aby każde dziecko z jego parafii z okazji Pierwszej Komunii Świętej otrzymało również koc, który osłoni od chłodu i będzie miłym podarunkiem. Dzięki inicjatywie śniadowskich duszpasterzy i wiernych w Uroczystość Bożego Ciała zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna pod hasłem „PIERWSZOKOMUNIJNY KOC”. Dzięki temu wszystkie dzieci pierwszokomunijne z El Alto będą mogły otrzymać ten prosty ale bardzo praktyczny prezent.

Po Mszy świętej wszystkie dzieci i pozostali wierni otrzymali różne numery miesięcznika „Misjonarz” oraz inne materiały misyjne, które pozwolą się im lepiej zorientować w działalności misjonarzy werbistów. (wd)