Materiały video/audio

Obejrzyj i posłuchaj

Image

Życie jest jak dywan

Bp Józef Roszyński SVD pracuje w Papui-Nowej Gwinei od 1992 roku. 6 lutego 2015 roku został mianowany biskupem diecezji, a ingres do Katedry Chrystusa Króla w Wewak i uroczystość jego święceń biskupich odbyła się 25 kwietnia 2015 roku. W rozmowie opisuje codzienność biskupa na misjach, opowiada o najtrudniejszym dniu w swoim życiu, przybliża problemy i wyzwania, z którymi musi borykać na co dzień.

Image

"Siewca nadziei" - film o ojcu Marianie Żelazku

siewca nadziei dvd 500px"Siewca nadziei" to nowy film o życiu i pracy o. Mariana Żelazka, ojca trędowatych w indyjskim świętym mieście Puri. W lutym 2018 roku oficjalnie rozpoczął się proces beatyfikacyjny misjonarza.

Dokument w reżyserii Andrzeja Biernackiego, zrealizowany w 100. rocznicę urodzin o. Mariana, dostępny już jest na DVD.

Podstawowym zadaniem misjonarza jest głosić Dobrą Nowinę, pomagać ludziom odnajdywać nadzieję i przywracać godność - czytamy w opisie filmu. - Niewątpliwie o. Marian Żelazek SVD, który 56 lat pracował w Indiach, takim był misjonarzem był. Nim jednak zaczął zasiewać nadzieję wśród tych, do których został posłany, najpierw sam musiał ocalić własną nadzieję w czasie pięciu okrutnych lat spędzonych w obozach koncentracyjnych. O bogatym życiu misjonarza trędowatych, kandydata do pokojowej Nagrody Nobla i - jak wierzymy - przyszłego świętego, opowiada ten film, który powstał w 100-lecie jego urodzin.

W filmie o ojcu Marianie opowiadają członkowie jego rodziny (siostra i siostrzenica misjonarza), a także ludzie, którzy z nim się spotkali i przez wiele lat współpracowali, m. in. Anna Pietraszek - dziennikarka i autorka filmów o ojcu Marianie, Małgorzata Kosarzecka - kustosz pamięci o ojcu Marianie, Anna Tarajkowska - stomatolog pomagająca w kolonii trędowatych w Puri, była prezes Fundacji Redemptoris Missio współpracującej z misjonarzem, o. Henryk Kałuża SVD i inni.

Jako bonus na DVD znalazła się jeszcze animacja "Człowiek z żelazka" przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka z Chludowa oraz piosenka w wykonaniu artystów Teatru A oparta na tekście modlitwy o. Mariana.

Film wydany został przez Referat Misyjny z Pieniężna w serii "Videoteka Misjonarzy Werbistów". Zamawiać go można w Dziale Kolportażu Referatu Misyjnego z Pieniężna (zob. www.pomocmisjom.werbisci.pl) oraz sklepie internetowym Wydawnictwa VERBINUM (www.verbinum.pl)

Referat Misyjny Księży Werbistów
Dział Kolportażu
Pieniężno Pierwsze 19
14-520 PIENIĘŻNO
Tel. 55 242 93 20, 55 242 92 43
Fax 55 242 93 92
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Więcej materiałów video można obejrzeć na naszym kanale w serwisie yt logo rgb light300px