Serdecznie zapraszamy na XIII Czuwanie Modlitewne Rodziny Arnoldowej, które odbędzie się w dniach 25/26 kwietnia 2025 roku u Tronu Jasnogórskiej Matki Kościoła pod hasłem: „150 lat w służbie misjom”. Całość wypełniona będzie modlitwą, konferencjami oraz świadectwami misjonarzy Rodziny Arnoldowej i zaproszonych gości. Podczas spotkania zostanie wręczona Nagroda imienia o. Mariana Żelazka. Gościem honorowym będzie ks. biskup Jerzy Mazur SVD, ordynariusz ełcki, były misjonarz w Ghanie, Białorusi i Rosji.
Od 8 września 2024 roku werbiści obchodzą Rok Jubileuszowy, który poprzedza 150. rocznicę założenia Zgromadzenia Słowa Bożego (SVD). Jest to czas wdzięczności, odnowy duchowej, pogłębienia gorliwości oraz szeregu wydarzeń i inicjatyw.
Jedną z nich była zorganizowana 27 lutego 2025 r. wspólnie z Katedrą Misjologii UKSW konferencja „Ze Słowem pośród ludów świata”. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa plenerowa „150 lat Zgromadzenia Słowa Bożego” prezentująca najważniejsze etapy historii werbistów na świecie.
Ponad 100 lat temu, 22 października 1921 roku, kardynał Aleksander Kakowski erygował niezależną parafię św. Jadwigi Śląskiej. W 1944 roku świątynia, którą planowano rozbudować w latach 30., została zniszczona przez ostrzał.
Kościół w parafii św. Jadwigi Śląskiej odgrywał istotną rolę w czasie tworzenia się Solidarności. Dnia 21 września 1981 roku poświęcono tu sztandar Solidarności FSO Warszawa. Tego aktu dokonał bł. ks. Jerzy Popiełuszko.
Rozpoczęła się kolejna edycja werbistowskiej Akcji Kierowców na Rzecz Misyjnych Środków Transportu, zwana potocznie Akcją św. Krzysztofa. Już po raz 31. polscy kierowcy i ich rodziny włączają się w pomoc misjonarzom i ich wspólnotom.
W tym roku w ramach akcji zbierane są środki na pomoc misjonarzom w Angoli, Indonezji, Rosji, Togo, Zimbabwe i na Karaibach. Inicjatywa trwa przez cały rok.
Templewo w gminie Bledzew to wieś położona przy szosie z Międzyrzecza do Sulęcina, 14 km na zachód od Międzyrzecza. Na niewielkim wzniesieniu w centrum wsi wznosi się zbudowany w 1714 r. klasycystyczny kościół pw. Chrystusa Króla. Parafia liczy ponad 1200 osób, zamieszkujących pięć miejscowości: Templewko, Templewo, Kleszczewo, Pieski i Kursko. Pierwszym proboszczem parafii w Templewie był o. Władysław Kaźmierczak SVD.
„Bapa z żelaza” to pierwsza na rynku wydawniczym książeczka adresowana do starszych dzieci i nastolatków o Słudze Bożym o. Marianie Żelazku SVD. Jak zapewnia jej autor, także dorosłych zainteresuje historia chłopaka z Palędzia koło Poznania.
Niezaprzeczalną wartością „Bapy z żelaza” są kolorowe ilustracje Katarzyny Mencfel-Wenglarczyk, wywołujące uśmiech, a czasem wzruszenie i powagę, a stanowiące nierozerwalną całość z tekstem książeczki.
Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w XII edycji Konkursu Plastycznego „Gdy myślę misje…”. Tegoroczne hasło brzmi: „POSŁAŃCY NADZIEI”.
Głównym celem Konkursu jest przypomnienie i uświadomienie dzieciom i młodzieży, że Kościół, poprzez swoich misjonarzy i misjonarki, głosi Dobrą Nowinę o zbawieniu wszystkim ludom i narodom,niezależnie od rasy, płci i statusu społecznego. W szczególny sposób należy podkreślić pracę misyjną Zgromadzenia Słowa Bożego (Misjonarze Werbiści), które obchodzi jubileusz 150. rocznicy istnienia.
Spróbujmy na chwilę zamknąć oczy i wyobrazić sobie, że to nam brakuje wody. Czasami jesteśmy spragnieni, ale ten dyskomfort trwa tylko chwilę. Wielu Afrykańczyków boryka się z tym problemem na co dzień. Kiedy studnia powstanie, widzimy jak bardzo są za nią wdzięczni i jak bardzo to poprawia ich jakość życia. Opowiada nam o tym o. Marian Schwark SVD, koordynator akcji w Togo i w Beninie, który ma ogromne doświadczenie i wiedzę w tym temacie.