kierowcy misjom 2015PIENIĘŻNO. Tegoroczna akcja na rzecz misyjnych środków transportu odbyła się po raz dwudziesty pierwszy. Jej celem jest zebranie potrzebnych funduszy na zakup, bądź remont pojazdów wykorzystywanych przez misjonarzy.

W niedzielę, 26 lipca 2015 roku, w kościele seminaryjnym w Pieniężnie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji misjonarzy i ofiarodawców.

kierowcy-misjom2015 07Mszy świętej przewodniczył jej o. bp Józef Roszyński SVD, misjonarz werbista z Papui Nowej Gwinei, od tego roku ordynariusz diecezji Wewak. Obecni byli również współbracia werbiści z o. Erykiem Koppą SVD, Prowicnjałem Polskiej Prowincji.

W wygłoszonej homilii bp Roszyński dzielił się swoim doświadczeniem wiary i opieki Bożej oraz troską zaradzenia wielkim potrzebom, przed jakimi stoi jako pasterz swojej diecezji. Odwołując się do czytanego podczas liturgii fragmentu o cudownym rozmnożeniu chleba, zwrócił uwagę na to, że Pan Bóg opiekuje się nami i potrafi czynić cuda, o ile Mu zaufamy i oddamy Mu to, co mamy.

Wierni zebrani na Eucharystii. dziękowali Panu Bogu za każdy bezpiecznie pokonany odcinek drogi i prosili o powrót do zdrowia dla wszystkich, którzy na skutek nieszczęśliwych wypadków je utracili. W modlitwie pamiętano także o zmarłych.

Po Mszy Świętej na seminaryjnym parkingu odbyło się poświęcenie pojazdów, a bezpośrednio po nim spotkanie z księdzem biskupem, który chętnie odpowiadał na pytania słuchaczy. Można było też z nim indywidualnie porozmawiać podczas wspólnej kawy i poczęstunku wydanego gościom i przyjaciołom misji na terenie klasztornego parku.

Wszystkim tym, którzy wspierają Akcję św. Krzysztofa serdecznie dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać”.

Hubert Łucjanek SVD

 

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1