swiecenia pno2015-01PIENIĘŻNO. Dziś, 17 maja 2015 roku, o godz. 10.00, w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie, odbyła się uroczystość święceń kapłańskich naszych diakonów.

Adam Brodzik i Przemysław Szumacher otrzymali święcenia z rąk ks. bpa Jacka Jezierskiego, ordynariusza Diecezji Elbląskiej.

swiecenia pno2015-02 W homilii szafarz święceń mówił o roli kapłana w dzisiejszym świecie i Kościele. Zwrócił uwagę, że księża są prawdziwymi kapłanami Nowego Testamentu. Ich skuteczność nie musi być natychmiastowa, jak nierzadko wymaga tego świat. Posługa kapłanów jest zawsze i w każdym wymiarze ukierunkowana na przyszłość. W odniesieniu do pracy misyjnej ks. biskup przypomniał, że bycie misjonarzem wymaga wiele cierpliwości, wyobraźni i wrażliwości.

W uroczystościach wzięli udział współbracia z Pieniężna i około 20 współbraci z innych domów i parafii: Warszawy, Michałowic, Chludowa, Krynicy Morskiej, Kleosina, Górnej Grupy i Długoboru oraz kilka Sióstr Służebnic Ducha Świętego. Dużą niespodzianką był udział 6 starszych ministrantów z werbistowskiej parafii z Kleosina.

O. Adam Brodzik SVD otrzymał przeznaczenie do pracy misyjnej na Madagaskarze, zaś. o. Przemysław Szumacher SVD do Kolumbii.

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1