TOMASZKOWO / STAWIGUDA. 22 stycznia w ramach spotkań Klubu Podróżnika w Tomaszkowie odbyła się prezentacja prowadzona przez o. Wiesława Dudara SVD, poświęcona Papui Nowej Gwinei.

Spotkanie zatytułowane "W krainie rajskiego ptaka" odbyło się w świetlicy wiejskiej „Domu Warmińskiego” w Tomaszkowie.

Choć nie było specjalnej reklamy tego spotkania zabrakło miejsc w naszej wiejskiej świetlicy. Za mały okazał się parking i pobliska ulica, by pomieścić pojazdy przybyłych gości - mówią organizatorzy.gok stawig 02

Podczas spotkania o. Wiesław, Dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie, przedstawił Papuę Nową Gwineę z punktu widzenia osoby tam mieszkającej. Barwna opowieść ilustrowana była zdjęciami i anegdotami. Tradycyjnie przygotowany został egzotyczny poczęstunek, którym był ryż z sosem rybnym.

Zapadła mi w pamięć opowieść o reakcji tamtejszych ludzi na pierwsze samoloty - opowiada jedna z uczestniczek spotkania. - Proszę sobie wyobrazić jak odbierali . Myśleli, że nieznana rzecz, która z ogromnych hałasem poruszała się ponad ich głowami to ptak. Bali się go, więc kopali podziemne kryjówki. Widzieli, że do samolotów wchodzą ludzie. Byli więc przekonani, że zostają pożerani. Z samolotów regularnie zrzucane były pakunki. Oni widząc to odbierali to jako odchody.

Spotkania lokalnego Klubu Podróżnika organizowane są przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Tomaszkowo” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie. Prezentacja 'W krainie rajskiego ptaka" była kolejnym spotkaniem Klubu. Wcześniej goście zaprosili uczestników na wyprawę między innymi na Wyspy Kanaryjskie, na Sri Lankę, do Barcelony, na Wyspy Nawietrzne na Karaibach, na Islandię, oraz do Panamy, Gwatemali i Kostaryki. Następne spotkanie Klubu odbędzie się 19 lutego 2015 roku. Tym razem o swoim pobycie w Japonii, o Tokio opowiedzą młodzi Polacy, którzy mieli okazje poznawać ten kraj podczas swego 6 miesięcznego pobytu.

Więcej fotografii ze spotkania

Za: GOK Stawiguda, Stowarzyszenie TOMASZKOWO

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1