PIENIĘŻNO. W niedzielę, 18 maja, w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie odbyła się uroczystość święceń kapłańskich 2 diakonów.

Ojcowie Artur Kałdowski SVD i Wojciech Pawłowski SVD otrzymali święcenia z rąk ks. bpa Jerzega Mazura SVD, ordynariusza Diecezji Ełckiej.

Szczególnym gościem obecnym w tym dniu w naszym domu była pani Floribeth Mora Diaz z Kostaryki, uzdrowiona za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Więcej fotografii z uroczystości

Święcenia kapłańskie poprzedzone zostały tygodniowymi rekolekcjami dla diakonów, które poprowadził o. Jan Bocian SVD. W dniu święceń konferencje skierowaną do rodziców wygłosił prefekt, o. Jacek Wojcieszko SVD, a pobłogosławił przyszłych kapłanów najstarszy kapłan mieszkający w Domu Misyjnym św. Wojciecha w Pieniężnie, o. Grzegorz Konkol SVD.

Na rozpoczęcie liturgii o. Rektor Józef Węcławik SVD przywitał wszystkich obecnych gości i zachęcił do modlitwy w intencji Wojciecha i Artura. Ks. bp w swojej homilii zwrócił uwagę na wielkie zadanie jakie stoi przed współczesnymi kapłanami.

Najważniejsze jest to, by kapłan był człowiekiem miłości i żywej wiary - powiedział bp Mazur. - Wiara kapłana przepojona miłością winna być trwała jak skała, bo tylko wtedy będzie mógł dokonywać wielkich rzeczy. (…) Tylko kapłan żywej wiary i żyjący miłością będzie z radością głosił Ewangelię Chrystusową ludziom, do których jest posłany.

Naszą wielkość zdobywamy przez miłość służąc - mówił kaznodzieja. - Św. Arnold mówił: Największym aktem miłości bliźniego jest głoszenie mu Dobrej Nowiny. To z miłości wypływa nasze powołanie do świętości i do ewangelizacji. Miłość jest jedyną siłą zdolną zmienić serce człowieka i całą ludzkość.

W uroczystości wzięli uddział współbracia z różnych domów Prowincji Polskiej, na czele z prowincjałem, o. Erykiem Koppą SVD. Obecne były Siostry Służebnice Ducha Świętego oraz rodziny, bliscy i przyjaciele nowowyświęconych kapłanów.

Ojciec Artur skierowany został do pracy misyjnej w brazylijskiej Amazonii, zaś ojciec Wojciech do Sudanu Południowego. (MD SVD/Pieniężno)

Posłuchaj homilii bpa Jerzego Mazura SVD

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1