25 lipca obchodzimy w Kościele katolickim wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika i patrona kierowców. W tym roku, w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą ten dzień (21 lipca), w Pieniężnie odbędzie się tradycyjne spotkanie kierowców i ich rodzin.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie osoby, które już włączyły się w tegoroczną XXV Akcję Pomocy Kierowców na rzecz Misyjnych Środków Transportu, bądź zamierzają to zrobić.

Spotkanie w Pieniężnie rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą Św. w intencji kierowców i ich rodzin. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Janusz Ostrowski, biskup pomocniczy archidiecezji warmińskiej, były misjonarz w Togo. Będziemy się modlić za wszystkich kierujących, o bezpieczeństwo dla nich i ich rodzin. Polecimy także Bogu zmarłych, którzy stracili życie w wyniku wypadków drogowych. Po Mszy Św. na klasztornym parkingu nastąpi poświęcenie pojazdów uczestników spotkania.

Na dzień dzisiejszy w tegoroczną akcję włączyło się 8 tys. osób. Środki zebrane w ramach akcji przeznaczone zostaną na pomoc w zakupie pojazdów dla misjonarzy pracujących w Kostaryce, Nikaragui, Angoli, Indiach, Indonezji i na Madagaskarze (więcej informacji). Dodatkowo chcielibyśmy wspomóc misjonarzy w codziennym utrzymaniu i bieżących remontach samochodów, motocykli i łodzi. Ta pomoc będzie, rzecz jasna, uzależniona od wysokości posiadanych funduszy.

Ponieważ Akcja św. Krzysztofa trwa przez cały rok zachęcamy kierowców i ich rodziny do włączenia się w nią i wsparcia działalności naszych misjonarzy i misjonarek – mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego z Pieniężna. - Ofiary można przekazywać na konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Każdy ofiarodawca otrzyma od nas nalepkę na szybę samochodu, okolicznościowy karnet z podziękowaniem. Wszystkich ofiarodawców polecamy też bożej opiece w Nowennie Mszalnej ku czci św. Krzysztofa.

Organizowana przez Referat Misyjny z Pieniężna Akcja św. Krzysztofa jest najstarszą tego typu akcją w Polsce. Dzięki niej dotychczas udało się wspomóc zakup lub remont setek pojazdów dla misjonarzy i misjonarek na całym świecie. 


Konto Referatu Misyjnego w Pieniężnie
Nr 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119
Bank PEKAO S.A. O/Elbląg
(dopisek: Akcja św. Krzysztofa)


 

 

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1