PIENIĘŻNO. W dniach 8–10 grudnia w Domu Misyjnym św. Wojciecha w Pieniężnie odbyły się rekolekcje adwentowe dla osób niepełnosprawnych. Wzięło w nich udział blisko 50 uczestników.

Uczestnicy przyjechali z dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą wspólnot: Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Pieniężna oraz Wspólnoty „Wiara i Światło” z Elbląga.

Rozważania rekolekcyjne prowadzone były przez o. Jacka Wojcieszkę SVD, rektora Misyjnego Seminarium Duchownego z Pieniężna. Nawiązując do okrągłych rocznic objawień maryjnych, jakie miały miejsce w tym roku, poprowadził je pod tytułem „Nie bój się wziąć Maryi do siebie”. Wskazywał na rolę Matki Bożej w historii zbawienia i przykład, jaki daje każdemu człowiekowi.

Czas rekolekcji jak zawsze był okazją do spotkania z Jezusem na Eucharystii i w Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz z bliźnim przy wspólnej modlitwie, zajęciach i w czasie wolnym, chętnie spędzanym przez uczestników w kawiarence misyjnej.

Szczególną atrakcją było wieczorne spotkanie z klerykami Godfredem, Markiem i Fransiskusem, którzy pochodzą z Ghany, Papui Nowej Gwinei oraz Indonezji. Ciekawie opowiadali o swoich krajach i kulturze, z której się wywodzą. Na koniec wszyscy zatańczyli kilka radosnych tańców, których nauczyli klerycy z zagranicy.

      

Ostatnim akcentem rekolekcji, zgodnie z wieloletnią tradycją, było przedstawienie przygotowane przez kleryków, braci i wolontariuszy, a przede wszystkim przez uczestników rekolekcji. Była to historia opowiadająca o Staruszce, która mimo wielu życiowych przeciwności zachowała pogodę ducha i dobroć względem bliźnich. Role zostały odegrane z wielkim zaangażowaniem, a sama sztuka przygotowana z dużą pieczołowitością, co spotkało się z życzliwą reakcją widowni.

Serdeczne podziękowania za współpracę w przygotowaniu rekolekcji należą się pani Marioli Gudebskiej, stojącej na czele Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych  z Pieniężna oraz pani Reginie Tamkun, która posługuje we wspólnocie Wiara i Światło z Elbląga. Niezwykle ważny był także liczny udział wolontariuszy i wolontariuszek z Pieniężna i okolic.

Więcej fotografii

Za: www.seminarium.org.pl

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1