WARSZAWA. Nakładem Wydawnictwa VERBINUM wydaliśmy właśnie nowe Vademecum SVD, czyli zbiór modlitw odmawianych w naszej wspólnocie zakonnej. Jego historia sięga samych początków naszego Zgromadzenia.

Modlitewnik przeznaczony jest jednak nie tylko dla werbistów, ale dla całej Rodziny Arnoldowej, czyli wszystkich, którzychcą czerpać z bogatej duchowości pozostawionej nam przez naszego Założyciela.

We wszystkich wcześniejszych wydaniach "Vademecum SVD" korzystano z modlitw, które zawierał „Podręcznik modlitw wspólnych” wydany przez o. Arnolda Janssena w 1871 roku. Był on przeznaczony nie tylko dla osób konsekrowanych, ale co godne podkreślenia, także dla świeckich. Obecne wydanie naszego Vademecum nawiązuje do tej tradycji.

Modlitewnik przeznaczony nie tylko dla członków zgromadzeń założonych przez św. Ojca Arnolda, ale także dla tych wszystkich, którzy żyją i chcą czerpać z bogatej duchowości pozostawionej nam przez św. Arnolda Janssena oraz wyniesionych na ołtarze członków naszych Zgromadzeń: św. Józefa Freinademetza, bł. Marię Helenę Stollenwerk, bł. Józefę Hendrinę Stenmanns oraz błogosławionych Męczenników.

Nowe wydanie „Vademecum SVD” jest już jego siódmą polską edycją. Oby nasze Vademecum w odnowionej postaci, pomagało nam, konsekrowanym, żyć pełniej ślubami i misyjnym charyzmatem, a wszystkim świeckim współpracownikom dzieła misyjnego, służyło pomocą w dalszym ożywianiu ducha misyjnego - pisze we wstępie o. Eryk Koppa SVD, Prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego.

Vademecum SVD nabyć można w księgarni internetowej Wydawnictwa VERBIUM.

       

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1