WARSZAWA. Stowarzyszenie SINICUM oraz Polska Prowincja SVD zapraszają na comiesięczne msze święte w języku chińskim. Odprawiane one będą w werbistowskiej Parafii św. Jadwigi na warszawskim Żeraniu.

Pierwsza Msza święta odprawiona zostanie 1 października o godz. 16.30. Celebrował ją będzie ks. Jan Shi Xiaowang, który studiuje w Polsce.

Organizatorzy serdecznie zapraszają chińskojęzycznych katolików mieszkających w okolicach Warszawy, a także studentów sinologii i wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z kulturą i religijnością Chińczyków. Msza święta to też dobra okazja do modlitwy za siebie nawzajem, a także w intencji wszystkich trudnych i nierozwiązanych spraw istniejących w relacjach między Stolicą Apostolską i Chinami.

Chiny były pierwszym krajem misyjnym Zgromadzenia Słowa Bożego. To tam w 1879 roku wyjechał śwęty o. Józef Freinademetz SVD i o. Jan Anzer SVD. Na przestrzeni dziesięcioleci Chiny nadal są niezwykle ważnym punktem na misyjnej mapie werbistów. Z uwagi na trudności ewangelizacyjne na miejscu, Zgromadzenie pracuje na wielu polach poza Państwem Środka.

Stowarzyszenie SINICUM działa w Polsce aktywnie już od kilkunastu lat. Zajmuje się amierza promowaniem postawy solidarności z narodami Chin i pośredniczy w kontaktach między Polakami i Chińczykami, zwłaszcza w zakresie życia kulturalnego, religijnego i edukacji. Wspiera także wszelkie inicjatywy służące wzajemnej promocji kultury oraz religii. Ważnym elementem działalności SINICUM jest wzbogacanie Kościół Katolicki w Polsce doświadczeniem kulturowo-religijnym Chin

Więcej informacji o Stowarzyszeniu SINICUM i o comiesięcznych Mszach świętych w języku chińskim można znaleźć na stronie www.sinicum.pl.

0
0
0
s2sdefault