PIENIĘŻNO. W niedzielę 23 lipca o godz. 10.00 w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie odprawiona została Msza św. w ramach Nowenny Mszalnej ku czci św. Krzysztofa w intencji kierowców, darczyńców i ich rodzin.

Modlono się za tych, którzy włączyli się, bądź jeszcze się włączą w XXIII Ogólnopolską Werbistowską Akcję Pomocy na rzecz Misyjnych Środków Transportu.

Dziękowano Panu Bogu za każdy bezpiecznie pokonany odcinek drogi i proszono o powrót do zdrowia dla wszystkich, którzy na skutek nieszczęśliwych wypadków je utracili. Pamiętano także o tragicznie zmarłych na naszych drogach.

Uroczystości przewodniczył o. dr Kazimierz Szymczycha SVD, sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz wieloletni misjonarz w Demokratycznej Republice Kongo.

Na początku Eucharystii zgromadzonych przywitał o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego z Pieniężna od lat organizującego akcję. W homilii o. Szymczycha nawiązał on do ewangelicznej przypowieści o chwaście i dobrym ziarnie, i do odwiecznego pytania, które stawiał sobie człowiek i ciągle stawia: dlaczego na świecie jest zło i co z tym złem zrobić? O. Szymczycha przypomniał prawa i przykazania jakie obowiązują kierowców na drodze, która jest nie tylko miejscem poruszania się, ale i życia.

Na zakończenie Mszy św. do zebranych gości przemówił o. Ireneusz Piskorek SVD.  W imieniu Rektora Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie podziękował wszystkim za przybycie oraz za dobro, którym się dzielą z innymi.

Po Mszy św. nastąpiło poświęcenie pojazdów na seminaryjnym parkingu, następnie zaproszono wszystkich na spotkanie misyjne z o. Kazimierzem Szymczychą SVD oraz film „Misja Boliwia”. Gościom umożliwiono również zwiedzenie Muzeum Misyjno-Etnograficznego. Tym razem oprócz wystaw stałych w muzeum, można obejrzeć wystawę czasową „Madonny Świata”, która jest prezentowana w kościele seminaryjnym oraz dwie czasowe wystawy: „Zbrodnia katyńska” udostępniona przez IPN w Olsztynie oraz „Redukcje jezuickie” ze zbiorów własnych Muzeum w Pieniężnie.

Wspólne świętowanie zakończono w miłej atmosferze na tarasie przed Kawiarenką Misyjną. Zapraszamy w przyszłym roku! (HL, Pieniężno)

          

          

WIĘCEJ FOTOGRAFII

Polecamy

  • 1