CHLUDOWO. W sobotę 1 lipca rozpoczęła się Parafiada Królowej Pokoju. To już 13. edycja tej sportowej imprezy, która rok w rok przyciąga do wspólnej zabawy i modlitwy niemal całą społeczność tej miejscowości  i okolic – bez względu na wiek.

Organizatorem parafiady od samego początku jest o. Mirosław Piątkowski SVD, obecnie z Bytomia, sam zapalony piłkarz i kibic. Parafiada obfituje w wydarzenia sportowe, kulinarne, muzyczne i taneczne.

Mecz otwarcia XIII Parafiady Królowej Pokoju rozegrała Prawica Boga i Trzcina Nadłamana. Mecz poprzedziła msza święta, którą rozpoczął specjalny hymn do Królowej Pokoju śpiewany na melodię "Barki".

To, co stanowi fenomen tej imprezy, to jej żywotność – mówi o. Mirosław Piątkowski. - Przez ten czas wciąż są chętni, aby w niej nie tylko uczestniczyć, ale ją organizować.

Dyscyplin, jak co roku jest sporo. Oprócz piłki nożnej, od której startowała 12 lat temu parafiada, także siatkówka, badminton, tenis stołowy, wędkarstwo, bule czy biegi Wszystkich Świętych i nordic walking. (za: Głos Wielkopolski)

Więcej o Parafiadzie Krolowej Pokoju przeczytac można na stronie Głosu Wielkopolskiego lub na stronie werbistowskiego Domu Misyjnego św. Stanisława Kostki w Chludowie.

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1