EŁK. W Dzień Dziecka w Ełku odbył się I Diecezjalny Kongres Misyjny. Stacja dziecięca Kongresu zgromadziła kilka tysięcy dzieci zaangażowanych w niesienie pomocy misjom.

W wydarzeniu uczestniczyli również ojcowie, klerycy i siostry Służebnice Ducha Świętego z Pieniężna, którzy mieli okazję włączyć się w animację misyjną Diecezji Ełckiej.

Na Placu św. Jana Pawła II w Ełku spotkały się dzieci i z grup misyjnych, Kolędnicy misyjni, podwórkowe kółka różańcowe oraz rodzice, nauczyciele, wychowawcy i katecheci.

Modlitwie różańcowej przewodniczyła Madzia Buczek. Mszę świętą w gronie kilkudziesięciu kapłanów odprawił bp Jerzy Mazur SVD, biskup ełcki i zarazem przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Wśród uczestników znalazł się ks. bp Romuald Kamiński, biskup pomocniczy, jak również o. Kazimierz Szymczycha SVD, sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, ks. Jan Fecko, Dyrektor Centrum Formacji Misyjnej, ks. Jerzy Kraśnicki, Dyrektor MIVA Polska i ks. Zbigniew Sobolewski, dyrektor Dzieła Pomocy „Ad Gentes” oraz wielu przyjaciół i dobrodziejów dzieła misyjnego Kościoła.

Nie zabrakło sióstr zakonnych oraz przedstawicieli misyjnych zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich. W Alei misyjnej o misjach mówili m. in. kombonianie, werbiści i Siostry Służebnice Ducha Świętego, a także przedstawiciele wolontariatu misyjnego.

Więcej na temat I Diecezjalnego Kongresu Misyjnego Dzieci, a także fotografie z wydarzenia znaleźć można TUTAJ. (za: adgrentes.misje.pl)

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1