ZIELONA GÓRA
II niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku była obchodzona pod hasłem "Gdzie misjonarze - tam nadzieja".

Właśnie w tę niedzielę, 12 marca, w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, odbyło się spotkanie rejonowe dobrodziejów, przyjaciół i animatorów Dzieła Misyjnego Rodziny Arnoldowej.

Spotkanie zostało zorganizowane przez wspólnotę Domu Misyjnego św. Stanisława Kostki w Chludowie. Uczestniczyło w nim pięciu werbistów oraz przedstawiciele różnych parafii w Zielonej Górze.spotkzg02

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00. W programie znalazł się różaniec misyjny, spotkanie z misjonarzami: O. Franciszkiem Laka SVD oraz klerykami: Gotfrydem z Ghany i Markiem z Nowej Gwinei.

Centralnym punktem była Eucharystia w intencji Misji i Przyjaciół dzieła misyjnego. Nie zabrakło także modlitwy o nowe, liczne i dobre powołania misyjne, szczególnie do werbistów i Służebnic Ducha Świętego.

Po Mszy uczestnicy spotkali się na posiłku w sali katechetycznej, gdzie była także okazja do nabycia literatury religijnej, misyjnej, a także różańców i kalendarzy misyjnych na Wielki Post. W czasie spotkania nasi dobrodzieje, przyjaciele i animatorzy misyjni z Zielonej Góry przekazali na rzez Referatu Misyjnego zebrane znaczki pocztowe, stare klucze, zużyte telefony komórkowe oraz środki higieny i czystości.

Spotkanie zakończono odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Następne spotkanie rejonowe w Zielonej Górze odbędzie się 25 czerwca.

Jan Wróblewski SVD

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1