PIENIĘŻNO
Oto terminy spotkań rejonowych współpracowników werbistów, które zostaną zorganizowane wiosną 2017 roku.

Rozpoczęcie każdego spotkania o godz. 9.00. Około godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza Święta, zaś planowe zakończenie nastąpi ok. godz. 15.00.

19 lutego (niedziela) – ELBLĄG, kościół Bożego Ciała, ul. Robotnicza 29
25 lutego (sobota) – OLSZTYN, salki katechetyczne przy kościele św. Franciszka z Asyżu (kościół akademicki), ul. Dybowskiego 2
5 marca (niedziela) – GDYNIA, dolny kościół oo. Redemptorystów, ul. Portowa 2
18 marca (sobota) – BIELSKO-BIAŁA, krypta kościoła Serca Pana Jezusa, ul. Traugutta 13
1 kwietnia (sobota) – WROCŁAW, klasztor Księży Salezjanów przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, Pl. Grunwaldzki 3 (przy Moście Grunwaldzkim)

W trakcie naszych spotkań w szczególny sposób pragniemy modlić się o nowe, liczne i dobre powołania misyjne, szczególnie do Zgromadzenia Werbistów oraz Sióstr Służebnic Ducha Świętego - mówi o. Wiesław Dudar SVD, Dyrektor Referatu Misyjnego z Pieniężna.

W programie każdego spotkania przewidziano różaniec misyjny, spotkanie z misjonarzem, krótki film misyjny, Mszę Świętą. Będzie także okazja do nabycia literatury religijnej i misyjnej oraz różańców i filmów misyjnych. Spotkanie zakończy się wspólną agapą (poczęstunkiem), na której będziemy się dzielić tym, co każdy z nas przyniesie.

Na spotkanie można przynieść środki czystości i higieny osobistej oraz materiały opatrunkowe w oryginalnych opakowaniach dla szpitala św. Łukasza w Kifangondo, w Angoli, a także znaczki pocztowe na cele misyjne. Kontynuujemy także zbiórkę starych, zużytych i niepotrzebnych telefonów komórkowyc w ramach akcji "Komórka na misje". Przyniesiony telefon komórkowy powinien posiadać baterię (nie jest konieczna ładowarka). Zbieramy też: prześcieradła, koce i ręczniki - muszą to być rzeczy nowe, czyste, posiadające metki i jeśli to możliwe oryginalnie zapakowane. Można przynieść stare zachodnioniemieckie marki, niepotrzebne klucze oraz nieużywane, ale w dobrym stanie stare medaliki, krzyżyki i różańce.

Prosimy o poinformowanie innych współpracowników Dzieła Misyjnego oraz wszystkich zainteresowanych (Sąsiadów, Znajomych, Krewnych itp.), gdyż nie jesteśmy w stanie do Nich dotrzeć. Zabierzcie również ze sobą dzieci, wnuki i koniecznie powiadomcie młodzież, aby nasz misyjny zapał trwał, rozwijał się i w młodym pokoleniu przynosił owoce.

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1