PIENIĘŻNO/RYGA
W dniach od 28 grudnia 2016 roku do 1 stycznia 2017 roku trzech kleryków Misyjnego Seminarium Duchownego w Pieniężnie wzięło udział w Europejskim Spotkaniu Młodych (ESM).

Spotkanie odbyło się tym razem w Rydze, stolicy Łotwy, gdzie od ponad roku w jednej z parafii pracuje werbista, o. Francesco Kapu SVD.

Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez ekumeniczną Wspólnotę Taizé odbywa się co roku w tym samym terminie, ale w różnych miastach. Przez kilka dni młodzi chrześcijanie różnych wyznań modlą się razem, biorą udział w dyskusjach i licznych warsztatach, a przede wszystkim przez swój młodzieńczy entuzjazm świadczą o jednoczącej sile Bożej miłości.

Klerycy z Pieniężna nie po raz pierwszy dali wyraz swojemu misyjnemu powołaniu i otwartości, uczestnicząc w tym wydarzeniu. Rok wcześniej bowiem, w Walencji, również nie zabrakło ich przedstawiciela.

Dla młodych werbistów ESM było przede wszystkim okazją do spotkania młodzieży z całej Europy, do wspólnej modlitwy, a także do licznych rozmów z przedstawicielami różnych wyznań chrześcijańskich. Młodzi ludzie chętnie zadawali nie zawsze łatwe pytania. Stanowiło to doskonałą okazję do bezpośredniego składania świadectwa miłości Chrystusa, który powołuje do życia zakonnego i misyjnego.

Arkadiusz Kosznik SVD

     

     

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1