PIENIĘŻNO
W dniach 9-11 grudnia 2016 roku w Domu Misyjnym św. Wojciecha odbyły się rekolekcje adwentowe dla niepełnosprawnych i ich rodzin.

Wzięło w nich udział 50 uczestników ze Wspólnoty „Wiara i Światło” z Elbląga oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Pieniężna.

Ważnym punktem każdego dnia była Msza Święta, w czasie której wsłuchiwaliśmy się w Słowo Jezusa i karmiliśmy się Jego Ciałem oraz modliliśmy się za siebie wzajemnie, bliskie nam osoby i w intencjach wszystkich potrzebujących.

Konferencje na temat wierności Ewangelii na każdy dzień prowadził o. Jacek Wojcieszko SVD, rektor seminarium. Uczestnicy mogli także sam podzielić się swoimi refleksjami i spostrzeżeniami, a w czasie warsztatów plastycznych wykonać własnoręcznie kartki świąteczne.

W piątkowy wieczór nasi goście mieli spotkanie z o. Pawłem Gałłą SVD, misjonarzem z Madagaskaru. Doświadczenie misyjne, którym się dzielił, cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Sobotni wieczór z kolei był okazją do większego wyciszenia i modlitwy serca przed Najświętszym Sakramentem. Nie zabrakło też czasu dla wspólnej rekreacji w salce misyjnej. Za część organizacyjną odpowiedzialni byli klerycy, którzy przygotowali też niedzielne przedstawienie jasełkowe pt. „Idź tam”. Wszystkie role zagrali niepełnosprawni, a ich zaangażowanie jak również przygotowanie spektaklu zostało wysoko ocenione przez widownię.

Obyśmy w naszym rozproszeniu wobec codziennych spraw i licznych docierających do nas bodźców nie przestali wypatrywać Boga, który stał się człowiekiem i wychodzi nam na spotkanie.

za: www.seminarium.org.pl

        

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1