POZNAŃ
25 listopada, o godz. 18.30 na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu, odbędzie się wykład otwarty o. prof. dra hab. Piotra Nawrota SVD pt. „Muzyka z filmu Misja, a autentyczna muzyka Indian Guarani, Chiquitos i Moxos. Czy Ennio Morricone się mylił?”

W dniu wystawy od godz. obejrzeć można również wystawę "Redukcje jezuickie w Boliwii: społeczność, architektura, muzyka".

Zarówno wystawa, jak i wykład odbędą się w auli B budynku B Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.

O. Piotr Nawrot pochodzi z Poznania, jest profesorem historii misji i muzyki kościelnej Wydziału Teologicznego UAM oraz profesorem chorału gregoriańskiego i klasy organów w Konserwatorium Muzycznym w La Paz w Boliwii. W 1974 r. wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Werbistów.

Po święceniach kapłańskich w 1981 r. w Pieniężnie wyjechał na misje do Paragwaju. Następnie studiował muzykologię w Stanach Zjednoczonych i obronił doktorat na podstawie pracy: „Muzyka nieszporów w redukcjach paragwajskich”.

Od przeszło 20 lat pracuje w Boliwii, gdzie zajmuje się rekonstrukcją oraz popularyzacją tzw. muzyki baroku misyjnego, pochodzącej z dawnych redukcji jezuickich na terenie współczesnej Boliwii. Jest też dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyki w Santa Cruz. Publikuje i wykłada w wielu uczelniach świata. Jest laureatem wielu nagród, m.in. „Człowieka Roku”, za całokształt swoich badań na rzecz Indian, nagroda im. „Reina Sofia” za prace realizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Renesansowej i Barokowej w Ameryce – Misiones de Chiquitos (Boliwia), szczególnie zaś za gromadzenie, zachowanie oraz rozpowszechnianie muzyki misyjnej Indian Chiquito i Moxo, jak również za rekonstrukcję partytur muzycznych Archiwum Misyjnego Indian Chiquito.

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1