PUCK
7 listopada 2016 roku z inicjatywy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku odbyło się spotkanie misyjne z o. Wiesławem Dudarem SVD, Dyrektorem Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie.

Spotkanie, które zgromadziło młodzież i grono pedagogiczne Ośrodka miało na celu przybliżenie licznych akcji pomocy misjom realizowanych przez Referat Misyjny w Pieniężnie.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pucku aktywnie włączył się do tych akcji m. in. poprzez zbieranie starych telefonów komórkowych (Komórka na misje), znaczków pocztowych (Każdy znaczek wspiera misje), a także starych i niepotrzebnych kluczy (Klucz do nieba), środków czystości
(W zdrowym ciele) oraz środków opatrunkowych (Opatrunek na misje).

Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej atmosferze. Uczniowie szczególnie zainteresowani byli sytuacją dzieci i młodzieży w biednych krajach Afryki.

Odpowiedzią na to spotkanie jest aktywne – zarówno uczniów wraz z rodzicami jak i nauczycieli – włączenie się w zbiórkę na rzecz dzieci z Afryki w ramach prowadzonych przez Referat Misyjny akcji.

Spotkanie przyczyniło się także do poszerzenia wiedzy na temat misji oraz działalności misyjnej prowadzonej przez polskich misjonarzy werbistów.

Tekst: Piotr Skrzypowski, SOSW Puck

 

       

       

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1