KOLUSZKI
2 października, w parafii Niepokalanego Poczęcia Matki Boskiej w Koluszkach odbyło się wręczenie Nagrody im. o. Mariana Żelazka, którą otrzymał Zygmunt Cholewa.

Nagroda przyznana Zygmuntowi Cholewie jest docenieniem tych wszystkich, którzy w podobny sposób pomagają misjom prowadzonym przez werbistów.

Zygmunt Cholewa jest założycielem i prezesem Koła Misyjnego, które istnieje w Koluszkach od 32 lat. Członkowie Koła uczestniczą w regularnych spotkaniach formacyjnych i zbierają się na modlitwę w intencji misji. Zamawiają Msze święte za misjonarzy i propagują Misyjne Msze Wieczyste. Mocno włączają się w akcje organizowane przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie. Sami nawiązują kontakty z misjonarzami i zapraszają ich na spotkania.

Księża werbiści, ustanowioną w tym roku Nagrodą, pragną uhonorować osoby lub instytucje, które w wybitny sposób wspierają ich działalność misyjną.

Pierwsza edycja Nagrody im. o. Mariana Żelazka odbyła się 1 kwietna br. na Jasnej Górze. Jej laureatami zostali: red. Anna Pietraszek, Fundacja Pomocy Charytatywnej "Redemptoris Missio" i Zygmunt Cholewa. Ten ostatni, z przyczyn rodzinnych, nie mógł przybyć do Częstochowy, dlatego postanowiono, że Nagrodę otrzyma w swojej parafii przy okazji rejonowego spotkania przyjaciół misji.

Polecamy

  • 1