PIENIĘŻNO
Sobota 8 października 2016 roku była dniem rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie.

Z pomocą Bożą i ludzkim wsparciem nasi klerycy kolejny raz podjęli wyzwanie zgłębiania filozofii i teologii, aby przygotowywać się do posługi kapłańskiej i misyjnej.

Więcej fotografii
na stronie www.seminarium.org.pl

Uroczystości inauguracyjne zapoczątkowała Msza Święta pod przewodnictwem ks. dr hab. Marka Żmudzińskiego, dziekana Wydziału Teologii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Ks. Marek w swej homilii wspomniał swe związki z Pieniężnem i ideą misyjną oraz wyraził wolę ożywienia współpracy między swoim wydziałem, a naszym Domem w pracy naukowej i popularyzacji spraw misji wśród ludzi.

Po Eucharystii zgromadzeni goście udali się na kawę, a później uroczystość przeniosła się do domowej auli, gdzie przedstawiciele lokalnych władz i służb skierowali do nas słowa wsparcia i wdzięczności. Wykład inaugurujący poświęcony zagadnieniu duchowości we współczesnym świecie wygłosił o. dr Stanisław Wargacki SVD, misjonarz z Papui Nowej Gwinei. Całą ceremonię rozpoczynającą kolejny rok zmagań naukowych i duchowych zakończył obiad.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspólne świętowanie. Zachęcamy do modlitwy w intencji rozwoju dzieła misyjnego i tego, by nie zabrakło młodych ludzi gotowych do pójścia za głosem powołania. Niech nam wszystkim wyprasza łaski Maryja – Stolica mądrości.

0
0
0
s2sdefault