swiec kapl2016 01PIENIĘŻNO
W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 15 maja 2016 roku, w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie odbyła się uroczystość udzielenia święceń kapłańskich Łukaszowi Chrunikowi SVD.

Szafarzem sakramentu kapłaństwa był ks. abp Józef Górzyński z Olsztyna.

Na tą podniosłą i radosną uroczystość przybyła rodzina o. Łukasza z różnych stron Polski, grupa osób niepełnosprawnych, z którymi pracował, współbracia Werbiści z innych domów naszej prowincji oraz z Sankt Augustin w Niemczech i z Rosji.

O. Łukasz dostąpił łaski święceń po wieloletniej formacji seminaryjnej i zakonnej. W jej czasie poznał także misyjne realia przebywając na kursie języka angielskiego w Stanach Zjednoczonych, później praktyce duszpasterskiej na Tajwanie, a ostatnio już jako diakon odbył wielkopostną praktykę na Białorusi. Za kilka miesięcy  uda się do posługi w Regii Ural obejmującej Rosję i Białoruś.

Mszę święceń poprzedziła konferencja dla rodziny wygłoszona przez prefekta kleryków o. Jacka Wojcieszko SVD, błogosławieństwo kapłanów oraz rodziców i różaniec przy figurze Matki Bożej. Po Eucharystii przyszedł czas na wspólne fotografie i obiad. Po obiedzie goście o. Łukasza zwiedzali nasz Dom i malownicze okolice ustrojone w wiosenną żywą zieleń.

W poniedziałek 16 maja o. Łukasz odprawił w kościele seminaryjnym swą pierwszą Mszę Świętą. Słowo do zgromadzonych wygłosił o. Adam Michałek SVD. Po Eucharystii o. Łukasz udzielił wszystkim indywidualnego prymicyjnego błogosławieństwa.

Pragniemy podziękować najpierw drogim Rodzicom i Rodzinie o. Łukasza za dar jego życia dla służby kapłańskiej w Kościele. Słowa podzięki kierujemy również w stronę formatorów i wychowawców, którzy prowadzili o. Łukasza na drodze rozwoju powołania. Wdzięcznością obejmujemy także wszystkich tych, którzy modlitwą i ofiarnością przyczynili się do pięknego i godnego przebiegu całej uroczystości święceń. Zapewniamy o modlitwie i o nią kornie prosimy.

Więcej fotografii i film ze święceń

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1