JASNA GÓRA
Jubileuszowe X Czuwanie Modlitewne Rodziny Arnoldowej na Jasnej Górze przeszło do historii. Zbiegło się ono z 10-tą rocznicą śmierci o. Mariana Żelazka SVD i dlatego było poświęcone szczególnie jego sylwetce i dokonaniom.

Czuwanie zgromadziło sporą liczbę uczestników z wszystkich stron Polski oraz spoza jej granic.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15.00 modlitwą przy Misyjnej Stacji Różańcowej, którą poprowadził organizator spotkania – o. Wiesław Dudar SVD, Dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie. Następnie wszyscy razem przeszli do sali im. O. Kordeckiego, gdzie miała miejsce dalsza część bogatego programu.

Więcej fotografii na www.seminarium.org.pl

Projekcja filmu „Testament Ojca Mariana” wprowadziła zgromadzonych w misyjny klimat. Uświetnił go zaś wspaniały koncert nyskiego chóru „Hosanna” w czasie którego odbyła się ceremonia wręczenia trzech statuetek im. O. Żelazka. Przyznane były za wkład oraz poświęcenie w szerzenie idei misyjnej.

Ceremonii tej przewodniczyli o. Wiesław Dudar SVD, o. Eryk Koppa SVD, Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Werbistów i o. Andrzej Danilewicz SVD, Sekretarz ds. Misji w naszej Prowincji. Wygłosił on później wykład o złotym jubileuszu wyjazdu polskich Werbistów do Indonezji w 1965 roku.

Pierwszą część czuwania zakończyło nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone przez naszych kleryków.

W godzinie apelu jasnogórskiego zgromadziliśmy się przed obliczem Czarnej Madonny, aby trwać na modlitwie do wczesnych godzin rannych. Rozważanie apelowe poprowadził bp Jan Piotrowski, ordynariusz Diecezji Kieleckiej oraz wielki przyjaciel idei misyjnej. Czas do północy wypełniła modlitwa nieszporami, następnie różaniec poprowadzony przez Werbistowską Szkołę Nowej Ewangelizacji. Po nim konferencję poświęconą hasłu tegorocznego czuwania „Przebudźmy świat dla Chrystusa” wygłosił o. Jan Wróblewski SVD, a następnie misjonarze opowiedzieli o swej posłudze Słowu Wcielonemu.

O północy przyszedł czas na Eucharystię pod przewodnictwem bpa Jana, którą zakończyło uroczyste zawierzenie Matce Bożej całej Rodziny Arnoldowej przez o. Eryka Koppę SVD. Umocnieni słowem i Ciałem Pańskim kontynuowaliśmy uwielbienie przez śpiewy animowane przez o. Damiana Piątkowiaka SVD z Nysy

Po nich red. Anna Pietraszek podzieliła się świadectwem o doświadczeniu spotkania się i współpracy z o. Marianem Żelazkiem SVD. Następnie kolejne świadectwa misjonarzy, a po nich modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później przyszedł czas na Godzinki i jutrznię, które były ostatnimi akordami tegorocznego spotkania Rodziny Arnoldowej.

Pokrzepieni Rozesłaniem i wspólną modlitwą udaliśmy się do swych domów, by przebudzać świat dla Chrystusa i szerzyć ideę pomocy misjonarzom.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną modlitwę u stóp Królowej naszej Ojczyzny. Wszystkim zaangażowanym w organizację i sprawny przebieg czuwania również składamy słowa podzięki. Otaczając wszystkich modlitwą zapraszamy na kolejne takie spotkanie za dwa lata. (za: seminarium.org.pl)

Polecamy

  • 1