PIENIĘŻNO
W dniach 26–28 lutego w Domu Misyjnym św. Wojciecha odbyły się po raz kolejny wielkopostne rekolekcje dla osób niepełnosprawnych.

Przybyło na nie około 50 uczestników ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Pieniężna oraz Wspólnoty „Wiara i Światło” z Elbląga.

Temat przewodni rekolekcji związany z Rokiem Miłosierdzia ogłoszonym przez Papieża Franciszka oraz przygotowaniami do 1050-tej rocznicy Chrztu Polski brzmiał: „Chrzest znakiem miłosierdzia”.

Konferencje na ten temat głosił o. Jacek Wojcieszko SVD, prefekt kleryków. Ich forma pozwalała na zabieranie głosu przez uczestników, co niejednokrotnie prowadziło do ciekawych i owocnych dyskusji.

Ważnym punktem każdego dnia była Msza Święta, w czasie której wsłuchiwaliśmy się w Słowo Jezusa i karmiliśmy się Jego Ciałem oraz modliliśmy się za siebie wzajemnie, bliskie nam osoby i w intencjach wszystkich potrzebujących. W sobotniej Eucharystii, ku naszej radości, brał udział także o. Kazimierz Szałaj SVD, wikary z parafii w Pieniężnie, który ubogacił nas Słowem, a my przygotowaliśmy dynamikę z nim związaną.

W planie rekolekcji były także zajęcia plastyczne, na nich uczestnicy dekorowali krzyże oraz wykonywali serca, które przynieśli na wieczorne nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Wcześniej przeszliśmy Drogę Krzyżową towarzysząc  w rozważaniach Maryi. Poza punktami stricte modlitewnymi odbyła się także projekcja filmu „Most”. Cieszyć się mogliśmy też swobodnym czasem przy wspólnej kawie, ciastku i herbacie.

Stroną  organizacyjną całego wydarzenia zajęli się klerycy Misyjnego Seminarium. Przygotowali oni też wraz z młodszymi uczestnikami przedstawienie „The Wall”, które po kilku próbach zostało wystawione przy dużym aplauzie rodziców, domowników i gości w seminaryjnej auli. Talentem pisarskim popisał się kl. Maciej Zieliński SVD, autor scenariusza i główny reżyser. Aktorzy grali na zasadzie pantomimy, całość komentował narrator w osobie kl. Arkadiusza Kosznika SVD. Od strony muzycznej spektakl wspomagał br. Marek Wojtaś SVD, a głównym sponsorem scenografii był Referat Misyjny Księży Werbistów.

Szczególne podziękowania za zorganizowanie grup i pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji należą się pani Marioli Gudebskiej prowadzącej Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych  z Pieniężna oraz pani Reginie Tamkun, która jest liderką wspólnoty Wiara i Światło z Elbląga. Jak zawsze wdzięczni jesteśmy wsparciu wolontariuszy z Piotrem Krupą na czele. (Hubert Łucjanek SVD / Pieniężno, za: www.seminarium.org.pl)

Więcej fotografii znaleźć można na stronie www.seminarium.org.pl.

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1