PIENIĘŻNO. Zwieńczeniem dorocznych rekolekcji dla współbraci werbistów w Pieniężnie jest zawsze odnowienie ślubów zakonnych przez profesów czasowych oraz profesji wieczystej przez tych, których formacja podstawowa dobiegła końca.

7 września tego roku, w dniu zakończenia rekolekcji przeprowadzonych przez o. Jakuba Błaszczyszyna SVD, regionała Regii Ural, na wieczornym nabożeństwie Słowa Bożego 10 współbraci z Prowincji Polskiej i 4 z Regii Ural odnowiło swoje śluby na kolejny rok.

sluby2015-02

sluby2015-02

Więcej fotografii

Następnego dnia, w Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem w 140 rocznicę powstania Zgromadzenia Słowa Bożego, śluby wieczyste złożył Łukasz Chrunik.

W obecności wspólnoty seminaryjnej, swoich bliskich, współbraci z innych domów i krajów, przygotowujący się do sakramentu kapłaństwa Łukasz na zawsze złączył się świętymi węzłami ze Zgromadzeniem Słowa Bożego. Uczynił to na ręce Prowincjała Polskiej Prowincji, o. Eryka Koppy SVD.

W uroczystości uczestniczyli współbracia z Regii Ural na czele z o. Regionałem. To właśnie tam Łukasz Chrunik otrzymał swoje pierwsze przeznaczenie misyjne. Obecność w jednym miejscu dotychczasowych i przyszłych przełożonych, obecnej i przyszłej wspólnoty, doskonale symbolizowała życie misjonarza werbisty, który porzuca jednych, by dołączyć do drugich, wśród których podejmie pracę na misyjnej niwie.

Jak złożone śluby tworzą niewidzialną, acz realną więź profesa z Trójjedynym Bogiem, tak Łukasz stanął na niewidzialnym moście między tym, co dotychczas, a tym, czego się podjął i do czego się zobowiązał.

Maciej Szumilak SVD

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1