W ostatni weekend października werbiści pracujący na Jamajce obchodzili 25-lecie obecności na wyspie. Pracę rozpoczęli w 1993 roku w Parafii Wniebowzięcia Matki Bożej w Morant Bay, niedaleko południowo-wschodniego krańca wyspy.

W uroczystości rocznicowej w Bridgeport wziął udział abp Donald James Reece, emerytowany arcybiskup Kingston. To z jego inicjatywy werbiści podjęci pracę na Jamajce.

Ze strony naszego Zgromadzenia w uroczystości udział wzięli: o. Michael Hutchins SVD, wiceprowincjał Prowincji Chicago, do której należy region Karaibów, br. Bernard Spitzley SVD oraz ojcowie Bernard Latus SVD i Robert Ratajczak SVD.

Obecnie na Jamajce werbiści prowadzą 3 parafie: Parafię Różańca Świętego w Kingston, Parafię Pojednania w Bridgeport oraz Parafię Wniebowzięcia Matki Bożej w Morant Bay.

Na Karaibach werbiści rozpoczęli pracę już w latach 70-tych ubiegłego wieku. Obecnie pracuje tam 16 werbistów z 7 narodowości, w tym 8 Polaków. Posługują na 10 wyspach: Anguilli, Antigui, Jamajce, Montserrat, St. Kitts, Nevis, Tortoli, Virgin Gorda, Sint Maarten/Saint Martin oraz Sabie.

      

      

Fot. Bernard Latus (za: https://www.facebook.com/Divine.Word.Missionaries.Chicago.Province)

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

 • Wtedy siewca wyszedł siać

  Wtedy siewca wyszedł siać

  Wszyscy zastanawiali się, gdzie papież pojedzie. Wielkim zaskoczeniem było, że odwiedzi tylko stolicę. Nie przeszkodziło to jednak wielu katolikom, żeby Więcej
 • Misja trwa, choć zmieniły się granice

  Misja trwa, choć zmieniły się granice

  Oruro jest miastem położonym na płaskowyżu Altiplano w zachodniej Boliwii, na wysokości nieco ponad 3700 m.n.p.m. Zamieszkuje go blisko 300 Więcej
 • Matka Boska od kontenerów

  Matka Boska od kontenerów

  Myślałem, że bp Chindekasse żartuje mówiąc, iż jest pomysłodawcą i architektem jedynego chyba na świecie kościoła postawionego z kontenerów magazynowych! Więcej
 • 1