AUSTRALIA. Werbiści z Prowincji Australijskiej otwarli w Alice Springs dom zakonny, który będzie pełnił funkcję centrum duchowości aborygeńskiej. Dodatkowo będą w nim mieszkać misjonarze posługujący w mieście i ich goście.

Logos Spirituality Centre został poświęcony przez o. Heinza Kulüke SVD, Przełożonego Generalnego zgromadzenia, który odbywa wizytację Prowincji Australijskiej.

Starsi lokalnej wspólnoty aborygeńskiej zastanawiają się nad odpowiednim słowem w języku Arrernte, które możnaby wkomponować w nazwę Centrum - mówi o. Asaeli Raass SVD, proboszcz Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Alice Springs.

Na początku ceremonii poświęcenia gości przywitali starsi wspólnoty aborygeńskiej, którzy przeprowadzili ceremonialne okadzenie pomieszczeń domu. Miało ono być znakiem umocnienia i uzdrowienia dla wszystkich, którzy będą tam mieszkać, pracować i spotykać się.

Otwarcie domu w Alice Springs to ważny moment historii Prowincji Australijskiej, gdyż jest znakiem i sygnałem jeszcze szerszego zaangażowania werbistów w pracę w centralnej Australii.

W Logos Spirituality Center, oprócz mieszkań dla misjonarzy i gości, sal konferencyjnych i przestrzeni rekolekcyjnej powstanie również biblioteka specjalizująca się w teologii aborygeńskiej - powiedział podczas ceremonii o. Henryk Adler SVD, Przełożony Prowincjalny. - Powstanie centrum jest znakiem naszego jeszcze głębszego zaangażowania się w budowanie relacji między werbistami i ludnością aborygeńską. Mamy nadzieję, że dzieki temu uda się nam głębiej zrozumieć sposób pojmowania Boga przez lokalną ludność.

Więcej o pracy werbistów w Alice Springs przeczytać można w dziale "Werbiści na krańcach świata".

Polecamy

  • 1