MADAGASKAR. O. Adam Brodzik SVD pracujący w Vohilavie w południowej części Madagaskaru prosi o wsparcie edukacji dzieci z ze szkoły misyjnej prowadzonej na terenie parafii Parafii św. Piotra i Pawła.

Werbiści prowadzą w Vohilavie bursę dla prawie 80 dzieci z biedniejszych rodzin oraz szkołę misyjną dla ponad 500 uczniów.

Koszt rocznej edukacji dziecka wynosi około 80 euro - pisze o. Adam na facebookowym profilu "Dzieci z Vohilavy". -  Wydaje się mało, jednak wiele rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, nie może sobie na ten wydatek pozwolić, a wiemy, że edukacja jest bardzo ważna.

Edukację dzieci z Vohilavy można wspomóc adpotując jedno konkretne dziecko na cały rok, wspomagając finansowo szkołę w zakupie pomocy dydaktycznych dla nauczycieli, zeszytów, długopisów albo też wspomóc finansowo bursę szkolną.

Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio u o. Adama za pośrednictwem profilu "Dzieci z Vohilavy"

O. Adam Brodzik SVD pochodzi ze Złotowa w Diecezji Koszlińsko-Kołobrzeskiej. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2015 roku, po czym wyjechał do pracy misyjnej na Madagaskarze. Obecnie jest wikarym w w Parafii św. Piotra i Pawła w Vohilavy.

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

 • Wtedy siewca wyszedł siać

  Wtedy siewca wyszedł siać

  Wszyscy zastanawiali się, gdzie papież pojedzie. Wielkim zaskoczeniem było, że odwiedzi tylko stolicę. Nie przeszkodziło to jednak wielu katolikom, żeby Więcej
 • Misja trwa, choć zmieniły się granice

  Misja trwa, choć zmieniły się granice

  Oruro jest miastem położonym na płaskowyżu Altiplano w zachodniej Boliwii, na wysokości nieco ponad 3700 m.n.p.m. Zamieszkuje go blisko 300 Więcej
 • Matka Boska od kontenerów

  Matka Boska od kontenerów

  Myślałem, że bp Chindekasse żartuje mówiąc, iż jest pomysłodawcą i architektem jedynego chyba na świecie kościoła postawionego z kontenerów magazynowych! Więcej
 • 1