NOWA ZELANDIA. Wreszcie udało się ukończyć remont obsługiwanego przez werbistów kościoła pod wezwaniem św. Patryka w Wainuiomata. Świątynia została mocno nadwyrężona w wyniku kilkukrotnych trzęsień ziemi, które nawiedziły region.

Obrzędu błogosławieństwa świątyni dokonał kard. Johna Dew z Wellington. W uroczystości uczestniczyli lokalni przywódcy Maorysów, anglikańscy pastorzy oraz wspólnota Parafii Ducha Świętego, do której należy kościół św. Patryka.

Remont kościoła trwał 10 miesięcy. Dokonywali go głównie wolontariusze, zatem nie zabrakło trudnych momentów i obaw o to, czy starczy sił i środków finansowych. Były jednak również piękne i niezwykłe chwile.

Lokalna wspólnota anglikańska, pod przewodnictwem pastor Rosalindy Sims, przygarnęła nas do swojego kościoła i umożliwiła sprawowanie liturgii - mówi o. John Quang SVD, Wietnamczyk posługujący w parafii. - Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni. Przez te 10 miesięcy mieliśmy okazję budować ducha ekumenizmu i jedności. Niektóre nasze celebracje sprawowaliśmy razem. Mamy nadzieję, że ten duch pozostanie w naszych wspólnotach jeszcze przez długie lata.

Kościół Św. Patryka wybudowany został w 1959 roku. Na początku miał służyć jako budynek tymczasowy, zanim zostanie wybudowany nowy, porządny kościół - mówi o. Quang. - Niestety, z powodu problemów finansowych lokalnej wspólnoty, tego planu jak dotąd nie udało się zrealizować.

Kościół należy do Parafiii Ducha Świętego (Te Wairua Tapu w języku Maorysów) w Wainuiomata. W jej skład której wchodzą jeszcze 3 inne kościoły ze swymi wspólnotami.

Wainuiomata, położona na południowym cyplu Wyspy Północnej w Nowej Zelandii, jest przedmieściem miasteczka Lower Hutt niedaleko Wellington. We wspólnocie kościoła św. Patryka pracuje 3 werbistów, którzy rozpoczęli tutaj posługę w 2005 roku.

Za: "In the Word" 

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

 • Wtedy siewca wyszedł siać

  Wtedy siewca wyszedł siać

  Wszyscy zastanawiali się, gdzie papież pojedzie. Wielkim zaskoczeniem było, że odwiedzi tylko stolicę. Nie przeszkodziło to jednak wielu katolikom, żeby Więcej
 • Misja trwa, choć zmieniły się granice

  Misja trwa, choć zmieniły się granice

  Oruro jest miastem położonym na płaskowyżu Altiplano w zachodniej Boliwii, na wysokości nieco ponad 3700 m.n.p.m. Zamieszkuje go blisko 300 Więcej
 • Matka Boska od kontenerów

  Matka Boska od kontenerów

  Myślałem, że bp Chindekasse żartuje mówiąc, iż jest pomysłodawcą i architektem jedynego chyba na świecie kościoła postawionego z kontenerów magazynowych! Więcej
 • 1